×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
5. decembris, 2013
Drukāt

Ķekavā bērni gadiem mācījušies ekspluatācijā nenodotā skolā

LETALETA

Ķekavas novada domes Izglītības komitejas ārkārtas sēdē trešdien, 4.novembrī, nolemts uz laiku slēgt Pļavniekkalna sākumskolas ēku tās tehniskā stāvokļa dēļ, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Šobrīd Ķekavas novada domes vadības rīcībā nonākusi informācija un dokumenti par to, ka sākumskolas ēka nav nodota ekspluatācijā pēc veiktās skolas renovācijas.

Lai risinātu konstatēto problēmu, nekavējoties tiek organizēta ēkas tehniskā apsekošana un apzināti veicamie darbi. Ķekavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Bērziņa skaidroja, ka nav sakārtota skolas dokumentācija un saņemts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) slēdziens par ugunsdrošības prasību izpildi ēkā.

Tuvākajā laikā būs pieejams būveksperta atzinums par sākumskolas tehnisko stāvokli, bet no atbildīgajām amatpersonām pieprasīti skaidrojumi par radušos situāciju.

“Tā nav pieļaujama situācija, mēs nedrīkstam riskēt ar bērnu un pedagogu drošību, tāpēc tika nolemts pārtraukt skolas darbību līdz brīdim, kad tiks gūts būvniecības ekspertu apstiprinājums par ēkas drošību un skola nodota ekspluatācijā,” teikts Ķekavas novada domes Izglītības komitejas deputātu paziņojumā, kas publicēts novada domes mājaslapā.

Par tālāko mācību procesa organizēšanu pašvaldības atbildīgie speciālisti un Pļavniekkalna sākumskolas vadība kopā ar vecākiem spriedīs vecāku kopsapulcē un lems par labāko risinājumu.

“Slēgt skolu ir kardināls lēmums, bet jaunā dome uzskata, ka jautājumos, kas saistīta ar bērnu drošību, jāievēro piesardzība,” skaidroja Bērziņa.

Ekspluatācijā nenodotajā skolā mācības notiek vairāk nekā trīs gadus. Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, 2010.gadā noslēgušies skolas paplašināšanas darbi, izmantojot “Cramo” moduļus. Moduļu noma izvēlēta kā pagaidu risinājums un ekonomiski izdevīgākais variants līdz brīdim, kamēr Ķekavā uzbūvēs jauno sākumskolu, ko bija paredzēts paveikt līdz 2012.gadam. Jaunā Ķekavas sākumskola tika atvērta šā gada 2.septembrī.

Apsekošana sabiedriski nozīmīgās ēkās Ķekavā veikta pēc 21.novembrī Zolitūdē, Rīgā, notikušās traģēdijas, kad, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagas traumas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+