×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. septembris, 2016
Drukāt

Ķekavā skolas vecāku padomes vadītāju no sēdes izved policija (9)

Ķekavas novada domes priekšsēdētāja otrais vietnieks Valts Variks (no kreisās), deputāti - Ilgonis Leišavnieks, Andris Ceļmalnieks un Arnolds Keisters piedalās Ķekavas novada domes izbraukuma sēdē, kurā lemj par Pļavniekkalna sākumskolas rekonstrukcijas projektu.Ķekavas novada domes priekšsēdētāja otrais vietnieks Valts Variks (no kreisās), deputāti - Ilgonis Leišavnieks, Andris Ceļmalnieks un Arnolds Keisters piedalās Ķekavas novada domes izbraukuma sēdē, kurā lemj par Pļavniekkalna sākumskolas rekonstrukcijas projektu.

Foto - LETA

Ķekavas novada Pļavniekkalna sākumskolas ēku nojauks, lai tās vietā būvētu jaunu, tā ceturtdien pēc vairāku stundu diskusijām nolēma novada domes deputāti.

“Par” balsoja priekšlikuma autors, domes priekšsēdētājs Andis Damlics (“Reģionu alianse”), deputāti Igors Malinauskis (“Sadarbība”), Juris Krūmiņš (“Reģionu alianse”), Pēteris Geks (“Tautas kontrole”), Aigars Vītols (Vidzemes partija), Vēsma Ozoliņa (Vidzemes partija), Ilgonis Leišavnieks (Vidzemes partija), Linda Danileviča (“Sadarbība”) un Arnolds Keisters (SC).

Savukārt “pret” balsoja Ieva Arnte (VL-TB/LNNK), Valts Variks (Vidzemes partija), Andis Adats (Latvijas Zemnieku savienība), Juris Jerums (V), Andris Ceļmalnieks (V) un Roberts Jurķis (V).
Damlics arī piedāvāja mainīt projekta pirmo punktu, kas paredz, ka skolā notiks mācības 1.-4.klasē, uz punktu, ka mācības notiks 1.-6.klasē. Deputāti šo priekšlikumu atbalstīja, 12 deputātiem balsojot “par” un trijiem atturoties.

Pēc balsojuma kājās piecēlās Pļavniekkalna skolas vecāku padomes vadītājs Neils Kalniņš, raidot pārmetumus Damlica virzienā un aicinot viņu atkāpties no amata. Kalniņš turpināja savu aicinājumu atkārtot tik ilgi, kamēr Damlics izsludināja sēdes pārtraukumu un lūdza pašvaldības policijas pārstāvjiem Kalniņu izvest no domes ēkas.

No rīta ap 50 cilvēku pulcējās protestā pret šo domes ieceri, bet aptuveni tāds pats cilvēku skaits blakus ieceres pretiniekiem pauda atbalstu Ķekavas novada domes plāniem par skolas rekonstrukciju, novēroja aģentūra BNS.

Pēc tam domes sēdē par priekšlikumu raisījās garas un asas diskusijas. Damlics norādīja, ka jautājums ir skatīts jau vairāku gadu garumā, lēmums ir izvērtēts un pārdomāts, turklāt ir uzklausīts vecāku un pedagogu viedoklis.

Savukārt deputāts Jurķis pauda, ka priekšlikums neiztur nekādu kritiku. “Šobrīd dome vēlas uzlikt ielāpu, nojaucot esošo skolu un uzceļot nedaudz lielāku. Uz mirkli par ļoti lielu naudu aizlāpīs skolas trūkumu. Varbūt vajag ieklausīties sabiedrības viedoklī,” teica Jurķis.

Ieceri kritizēja arī deputāte Arnte, norādot, ka piedāvātais projekts liecina, ka dome nodarbosies ar pašvaldības budžeta izšķērdību. “Lēmumiem ir jābūt vērstiem ar skatu nākotnē un iedzīvotāju interesēs – nevar būvēt skolu, kura tūlīt būs pilna,” teica Arnte. Viņa uzskata, ka iedzīvotāji netiek uzklausīti, kaut ir pauduši savu viedokli.

Deputāts Malinavskis norādīja, ka, nepieņemot lēmumu par skolas rekonstrukciju, 2019.gadā tā nesaņems akreditāciju un tiks slēgta. Tāpat viņš uzsvēra, ka paredzētajā skolas ēkā būs 12 klases, kurās katrā varēs mācīties 30 bērni, tāpēc kopumā skolā varēs mācīties 360 skolēni.

Arī deputāts Vītols atbalstīja domes piedāvāto rekonstrukcijas projektu, uzsverot, ka pēc demogrāfiskajiem datiem 2016./2017.gadā bija plānots, ka Pļavniekkalna skolā mācīsies 242 bērni, bet šobrīd mācās 207. Tāpēc, ja 2018./2019.mācību gadā ir plānots, ka skolā mācīsies 279 skolēni, reālais skaits būs mazāks.

Diskusijā iesaistījās arī Pļavniekkalna skolas direktore Agita Baltmane, norādot, ka skolas personāls uzskata – ēkai jābūt jaunā vietā un lielākai. Metu projektā esot paredzēts, ka vienā klasē būs 24 skolēni, bet, balstoties uz jauno pedagogu atalgojuma modeli, klasē vajadzīgi vismaz 30 skolēni. Turklāt skolu nepieciešams būvēt jaunā vietā, lai netiktu traucēts mācību process skolas būvniecības laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Nojauks kārtējo vēsturisko ēku, lai vietā uzceltu lētu gāzbetona, stikla pakešu kasti. No mūsdienu namu arhitektūras vislabākais ir tas, ka rezultāts ir zināms pat tad, ja projekts nav redzēts un celtniecība vēl nav uzsākta.

 2. kuŗš atbildēs, ja kādam bērnam uzkritīs apmetums uz galvas,kurš turās uz skaliņiem, vainīgo nebūs, bļāvēji to neuzņemsies, direktore arī metīs akmeņus uz pašvaldību, tā skola ir novecojusi un renovācija vienmēr izmaksā dārgāk ,kā jaunu uzbūvēt, to skolu būvinspecija var slēgt jebkurā brīdī, ja kas notiek, un tie bļāvēji deputāti speciāli bļau nākošo punktu dēļ , kāpēc NA deputāte ir vienā laivā ar SC, un tas bija Jurķis, kurš pavēlēja likt tās kastītes ,sen jau skola būtu uzcelta, bet nomā tika samaksāts desmitiem tūkstošu, pamatus un griestus sen jau kā stiprināja

 3. kungiem nepatik kad saka taisnibu acis nozelojamie tarpi driz ari viniem pienaks pirdik

 4. Pie šamējiem DEMOKRĀTIJU regulē ar “mordovorotu” palīdzību !!! 🙂

 5. Ir arī gudri deputāti Atbildēt

  Piekrītu šiem deputātu viedokļiem.
  Deputāts Roberts Jurķis pauda, ka priekšlikums neiztur nekādu kritiku: “Šobrīd dome vēlas uzlikt ielāpu, nojaucot esošo skolu un uzceļot nedaudz lielāku. Uz mirkli par ļoti lielu naudu aizlāpīs skolas trūkumu. Varbūt vajag ieklausīties sabiedrības viedoklī.
  Ieceri kritizēja arī deputāte Ieva Arnte, norādot, ka piedāvātais projekts liecina, ka dome nodarbosies ar pašvaldības budžeta izšķērdību(!!!): “Lēmumiem ir jābūt vērstiem ar skatu nākotnē un iedzīvotāju interesēs – nevar būvēt skolu, kura tūlīt būs pilna”. Viņa uzskata, ka iedzīvotāji netiek uzklausīti, kaut ir pauduši savu viedokli.

 6. Zagļi, nost rokas no skolas! Atbildēt

  Kur Latvijas pilsoņi Ķekavā bija tik AKLI, ka ievēlēja deputātos lielākos ZAGĻUS?
  KROPLI Damlic, pēc tevis jau sen franču gardīnes ilgojas!

  Visu CIEŅU deputātiem, kuri balsoja “pret” VĒSTURISKĀS skolas nojaukšanu:
  Ieva Arnte (VL-TB/LNNK), Valts Variks (Vidzemes partija), Andis Adats (Latvijas Zemnieku savienība), Juris Jerums (V), Andris Ceļmalnieks (V) un Roberts Jurķis (V).

 7. Par bļaustīšanos un darba traucēšanu protokolu nesastādīja? Pat ar steku nenoslānīja?

Draugiem Facebook Twitter Google+