×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
11. janvāris, 2012
Drukāt

“Ķekava”: VID pozitīvais lēmums ļaus uzņēmumam mērķtiecīgi darboties

Foto - LETAFoto - LETA

Pozitīvais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) lēmums par tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) pasākumu plāna saskaņošanu AS “Putnu fabrika Ķekava” (“Ķekava”) maksātnespējas novēršanai uzņēmumam dod iespēju mērķtiecīgi strādāt tālāk.

Kā biznesa portālam “Nozare.lv” norādīja uzņēmuma izpilddirektors Aldis Škutāns, līdz ar to darbavietas saglabās gan 600 uzņēmuma darbinieki, gan 200 meitasuzņēmuma AS “Ķekavas broileri” darbinieki, kā arī netiks iznīcināta uzņēmuma materiāli tehniskā bāze un tiks kārtotas izveidojušās parādsaistības

Viņš arī akcentēja, ka uzņēmums plāno jau šogad sākt strādāt ar peļņu, savukārt parādi saskaņā ar TAP tiks atmaksāti divu gadu laikā. Daļa parāda tiks norakstīta, daļa – atmaksāta, sacīja Škutāns, atturoties precizēt norakstāmo parādu apmēru.

“Atšķirībā no bankrota pasludināšanas TAP ļauj “Ķekavai” turpināt darbu, veicot nodokļu un nodevu nomaksu divu miljonu latu apmērā, kā arī izpildot aktuālo nodokļu un nodevu samaksu TAP laikā vismaz 3,5 miljonu latu apmērā. “Ķekavas” sagatavotajam TAP pasākumu plānam savu atbalstu izteikuši arī 92% kreditori – dažādi uzņēmumi un “Nordea banka”,” norādīja Škutāns.

Viņš arī akcentēja, ka uzņēmuma maksātnespējas grūtības vērtējamas kā pārejošas, jo tiks turpināta uzņēmuma efektivitātes pilnveide.

“Uzņēmuma zaudējumi, pateicoties no jauna ieceltajai valdei un restrukturizācijai, pēdējos mēnešos ir būtiski samazinājušies. 2011.gada trešajā ceturksnī tie veidoja 100 000 latu, kamēr ceturtajā ceturksnī tie faktiski samazināti līdz 40 000 latu,” sacīja uzņēmējs.

Kā ziņots, 1.oktobrī “Ķekava” ar 1 721 250 latu parādu ierindota 11.vietā starp 100 uzņēmumiem un privātpersonām, kuru saistības pārsniedz 300 000 latu. 7.oktobrī “Ķekava” Rīgas rajona tiesā iesniedza tiesiskās aizsardzības procesa pieteikumu, norādot, ka pieteikuma mērķis ir uz laiku iegūt tiesisko aizsardzību, lai atgūtu uzņēmuma pozitīvu naudas plūsmu un varētu turpināt sekmīgu darbību.

Jautāts par uzņēmuma darbības rādītājiem, Škutāns iepriekš “Nozare.lv” akcentēja, ka pēdējos mēnešos vērojama pozitīva tendence.

“Ja provizoriskie dati liecināja, ka 2011.gada apgrozījums būs aptuveni 19 000 000 latu, kas ir par 5% mazāk nekā 2010.gadā, tad tendence, kas vērojama pēdējos trijos mēnešos no oktobra līdz decembrim, ir daudz optimistiskāka. Vērojams kopējā apgrozījuma pieaugums par 6% attiecībā pret 2010.gada analogu periodu,” norādīja Škutāns.

Kā ziņots, “Ķekavas” apgrozījums 2010.gadā bijis 20 miljoni latu un tas ir par 6% mazāk nekā 2009.gadā, kad uzņēmums apgrozīja 21,42 miljonus latu. Savukārt uzņēmuma zaudējumi 2010.gadā bijuši 1,82 miljoni latu, kas ir par 640 000 latu vairāk nekā 1,18 miljonu latu zaudējumi 2009.gadā.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka uzņēmuma lielākie īpašnieki ir SIA “Kopfonds” ar 86,73% akciju.

SIA “Kopfonds” kapitāldaļas pieder SIA “KomKeri Latvija” – 10%, Jurim Eizentālam – 10%, Oļegam Lūkinam – 30%, Aleksandram Solomkam – 25%, Borisam Doļinskim – 25%. “KomKeri Latvija”, kas pilnībā pieder Krievijas iedzīvotājam Genādijam Gordonam, ir līdzīpašnieks putnu gaļas ražošanas kompānijā “Lielzeltiņi”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+