×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. jūlijs, 2015
Drukāt

Ķekavas novada domes mēru Variku atstādina no amata; nākamais amatā varētu būt Andis Damlics (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Valts Variks

Ķekavas novada domes deputāti ceturtdien atstādināja no amata pašvaldības priekšsēdētāju Valtu Variku (Vidzemes partija). Par Varika atlaišanu nobalsoja desmit deputāti, seši deputāti bija pret, bet balsojumā nepiedalījās viens deputāts.

Viens no atlaišanas iniciatoriem – Andis Damlics no “Reģionu alianses” varētu būt nākamais priekšsēdētājs, aģentūrai LETA pastāstīja Roberts Jurķis (“Vienotība”). “90%, ka nākamais priekšsēdētājs būs Damlics,” sacīja Jurķis. Viņa paša kandidatūra neesot izskatīta. Kā zināms, viņš bija Varika priekštecis novada domes priekšsēdētāja amatā.

Sēde, kurā skatīs jautājumu par jaunā priekšsēdētāja iecelšanu amatā, gaidāma ceturtdien vakarā plkst.17. Tā būs ārkārtas.

Damlics dzimis 1960.gadā, ieguvis augstāko izglītību Rīgas Politehniskajā institūtā, pēc profesijas ir inženieris-mehāniķis. Iepriekš viņš bijis lidostas “Rīga” valdes loceklis. Drošības policija viņam noteica aizdomās turētā statusu par amatpersonas bezdarbību kriminālprocesā par iespējamo lidostas “Rīga” darbinieku sarunu izspiegošanu.

Deputāts Roberts Jurķis domes sēdē (“Vienotība”) norādīja, ka deputātu vairākums nav apmierināts ar Varika darbu, jo uz diviem gadiem, kamēr Variks ir pašvaldības vadītājs, “iesāktajiem darbiem ir norauts stop krāns”. Variks savukārt pauda uzskatu, ka viņa ieguldījums bijis maksimāls. Viņš kategoriski nepiekrita Jurķa teiktajam un atgādināja savā laikā padarīto, un kā vienīgo nepilnību Variks minēja to, ka tikusi pieļauta kļūda, veidojot komandu.

Tāpat opozīcijas deputāti akcentēja, ka Variks būtu jāatstādina no amata saistībā ar Kroupcijas un apkarošanas biroja (KNAB) konstatētajiem pārkāpumiem. KNAB konstatējis ka Variks prettiesiski un vienpersoniski palielināja algu Ķekavas novada ambulances direktorei Daigai Āboltiņai. Variks tikmēr uzsvēra, ka lēmums nav pieņemts vienpersoniski, bet atbalstīts vienbalsīgi arī Finanšu komitejas un Sociālo jautājumu komitejas sēdēs. Citi Varika partijas biedri aicināja sagaidīt pilno KNAB izvērtējumu, un tad lemt par domes priekšsēdētāja likteni.

Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Juris Krūmiņš norādīja, ka viņu neapmierina tas, ka trīs vietnieku starpā nav konkrēti sadalīti tiešie pienākumi, savukārt saistībā ar kultūras aģentūras likvidēšanu tiesvedībās ir iesaistīti seši cilvēki, bet darbiniekiem joprojām nav sakārtota algu sistēma. Tāpat Krūmiņam nav pieņemams tas, ka domē ir slikta komunikācija, un priekšsēdētājs nevienu neinformē par to, kur dodas un pēc cik dienām atgriezīsies. Tāpat Krūmiņš dzirdējis arī sūdzības no iedzīvotājiem, ka dome slikti strādā, un deputātiem ir slikts kontakts ar cilvēkiem.

Deputāts Ilgonis Leišavnieks (Vidzemes partija) norādīja, ka lēmums par priekšsēdētāja atlaišanu ir ļoti sasteigts. Deputāts uzskata, ka šāda steiga radīta, jo Jurķim ir apsūdzētās personas statuss saistībā ar kriminālprocesu par Baložu komunālās saimniecības izsaimniekošanu, un tāpēc pastāv iespēja, ka šis deputāts var zaudēt mandātu un Varika atlaišana neizdotos, paskaidroja Leišavnieks.

Jau vēstīts, ka Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Varika atkāpšanos pieprasa piecas partijas, tostarp deputāti no “Vienotības”, “Reģionu alianses”, Nacionālās apvienības, Latvijas Zemnieku savienības un “Saskaņas centra”.

Varika atstādināšanu organizē bijušais novada domes mērs Roberts Jurķis (“Vienotība”). Kā iemeslu Jurķis minēja to, ka Variks “netiek galā ar saviem pienākumiem un darbs neiet uz priekšu”, savukārt Variks uzskata, ka opozīcija viņu vēlas atstādināt no amata tāpēc, ka Baložu komunālās saimniecības izsaimniekošanas atklāšana, vainīgo personu noskaidrošana un saukšana pie atbildības ir radījusi neērtu situāciju opozīcijas deputātiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Turpmākos 2 gadus tiks atklāti Varika pārkāpumu plūdi. Redzēsiet – mati sliesies stāvus!

  2. Vienotība un saskaņa izdarīs visu, lai noņemtu tos, kas atklāja naudas izsaimniekošanu un izšķērdēšanu, ko iepriekšējā sasaukumā veica Jurķis, Pihtovs, Volkovičs un Jerums!

Draugiem Facebook Twitter Google+