×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. jūnijs, 2015
Drukāt

Ķekavas mērs Valts Variks satraukts, ka miljons eiro gadā būs jāiemaksā Izlīdzināšanas fondā

Foto- LETAFoto- LETA

Ķekavas mērs Valts Variks.

Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Valts Variks piektdien nosūtījis vēstuli Latvijas Valsts prezidentam ar lūgumu neizsludināt jauno Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likumu un rosinājis izstrādāt citu, kas dotu vienlīdzīgas attīstības iespējas arī Ķekavas novadam, portālu “la.lv” informēja novada domes pārstāve.

Jaunais iemaksu aprēķināšanas modelis paredz, ka Ķekavas novada pašvaldības iemaksas izlīdzināšanas fondā būtiski palielināsies – aptuveni par vienu miljonu eiro un sasniegs gandrīz trīs miljonus eiro gadā, kas būtiski pasliktinās Ķekavas novada iedzīvotāju dzīves kvalitāti, prognozē V.Variks.

Tajā pašā laikā it kā piešķirtā ES fondu nauda „pārlec” pāri Pierīgas novadiem, piemēram, saskaņā ar kārtību, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu atklāta projektu iesniegumu konkursa veidā pasākumam “Tūrisma aktivitāšu veicināšana” pasākuma īstenošanas vieta ir Latvijas teritorija, izņemot novadus, kas robežojas ar Rīgas pilsētas teritoriju.

Ķekavas novads nav arī reģiona attīstības centrs, nav piejūra un nav pierobeža, kuri saņems īpašu labvēlību ES fondu piešķiršanas ziņā jaunajā finanšu plānošanas periodā 2014.-2020.g.

Sakarā ar valsts un ES fondu finansējumu nepieejamību pašvaldībai savu likumā noteikto funkciju pildīšanai, piemēram, Ķekavas sākumskolas 3.kārtas būvniecībai, ūdenssaimniecības attīstībai, Pļavniekkalna sākumskolas pārbūvei Katlakalnā u.c. nāksies ņemt kredītu.

Vairāku Investīciju plānā 2015-2017.gadam iekļauto projektu realizēšana vairs nebūs iespējama, pieaugot iemaksu slogam Izlīdzināšanas fondā, satraucas V.Variks.

Jaunais modelis arī nekādā veidā neveicināšot uzņēmējdarbības attīstību Ķekavas novadā. “Jau pašlaik valsts neļauj pašvaldībām pelnīt, dibināt uzņēmumus, veicināt tiešā veidā uzņēmējdarbību, un līdz ar jaunā izlīdzināšanas modeļa pieņemšanu visi papildus iegūtie nodokļu ieņēmumi tiks novirzīti iemaksām izlīdzināšanas fondā. Jaunā modeļa faktiskais rezultāts būs tāds, ka Pierīgas novadi attīstības ziņā tiks mākslīgi bremzēti, un, ja cilvēkiem dzīve šķita pievilcīga vismaz Pierīgas novados, tad nākotnē infrastruktūras sakārtošana un uzlabošana būs apgrūtināta,” norāda V.Variks.

Ņemot vērā ar jauno Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likumu uzliktās papildus iemaksas Izlīdzināšanas fondā – aptuveni viens miljons eiro gadā -, papildus paredzamos pašvaldības izdevumus auklīšu programmai un līdzmaksājumiem privātajos bērnudārzos – aptuveni 0,6 miljoni eiro gadā -, kā arī valsts plānoto pedagogu algu paaugstinājuma modeli, kurā Ķekavas novada pašvaldībai būtu jāatvēl papildus finansējums aptuveni viens miljons eiro gadā, Ķekavas novada pašvaldība 2017.gadā un turpmākajos gados visticamāk nevarēs realizēt nevienu iepriekš plānoto attīstības projektu, turklāt pašvaldībai var rasties problēmas ar aktuālo attīstības projektu realizāciju un pabeigto attīstības projektu finansēšanu, ja tiks izsludināts jaunais Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likums ar pašlaik piedāvāto pašvaldību finanšu izlīdzināšanas veidu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+