Mobilā versija
-2.0°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
12. jūnijs, 2015
Drukāt

Ķekavas mērs Valts Variks satraukts, ka miljons eiro gadā būs jāiemaksā Izlīdzināšanas fondā

Foto- LETAFoto- LETA

Ķekavas mērs Valts Variks.

Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Valts Variks piektdien nosūtījis vēstuli Latvijas Valsts prezidentam ar lūgumu neizsludināt jauno Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likumu un rosinājis izstrādāt citu, kas dotu vienlīdzīgas attīstības iespējas arī Ķekavas novadam, portālu “la.lv” informēja novada domes pārstāve.

Jaunais iemaksu aprēķināšanas modelis paredz, ka Ķekavas novada pašvaldības iemaksas izlīdzināšanas fondā būtiski palielināsies – aptuveni par vienu miljonu eiro un sasniegs gandrīz trīs miljonus eiro gadā, kas būtiski pasliktinās Ķekavas novada iedzīvotāju dzīves kvalitāti, prognozē V.Variks.

Tajā pašā laikā it kā piešķirtā ES fondu nauda „pārlec” pāri Pierīgas novadiem, piemēram, saskaņā ar kārtību, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu atklāta projektu iesniegumu konkursa veidā pasākumam “Tūrisma aktivitāšu veicināšana” pasākuma īstenošanas vieta ir Latvijas teritorija, izņemot novadus, kas robežojas ar Rīgas pilsētas teritoriju.

Ķekavas novads nav arī reģiona attīstības centrs, nav piejūra un nav pierobeža, kuri saņems īpašu labvēlību ES fondu piešķiršanas ziņā jaunajā finanšu plānošanas periodā 2014.-2020.g.

Sakarā ar valsts un ES fondu finansējumu nepieejamību pašvaldībai savu likumā noteikto funkciju pildīšanai, piemēram, Ķekavas sākumskolas 3.kārtas būvniecībai, ūdenssaimniecības attīstībai, Pļavniekkalna sākumskolas pārbūvei Katlakalnā u.c. nāksies ņemt kredītu.

Vairāku Investīciju plānā 2015-2017.gadam iekļauto projektu realizēšana vairs nebūs iespējama, pieaugot iemaksu slogam Izlīdzināšanas fondā, satraucas V.Variks.

Jaunais modelis arī nekādā veidā neveicināšot uzņēmējdarbības attīstību Ķekavas novadā. “Jau pašlaik valsts neļauj pašvaldībām pelnīt, dibināt uzņēmumus, veicināt tiešā veidā uzņēmējdarbību, un līdz ar jaunā izlīdzināšanas modeļa pieņemšanu visi papildus iegūtie nodokļu ieņēmumi tiks novirzīti iemaksām izlīdzināšanas fondā. Jaunā modeļa faktiskais rezultāts būs tāds, ka Pierīgas novadi attīstības ziņā tiks mākslīgi bremzēti, un, ja cilvēkiem dzīve šķita pievilcīga vismaz Pierīgas novados, tad nākotnē infrastruktūras sakārtošana un uzlabošana būs apgrūtināta,” norāda V.Variks.

Ņemot vērā ar jauno Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likumu uzliktās papildus iemaksas Izlīdzināšanas fondā – aptuveni viens miljons eiro gadā -, papildus paredzamos pašvaldības izdevumus auklīšu programmai un līdzmaksājumiem privātajos bērnudārzos – aptuveni 0,6 miljoni eiro gadā -, kā arī valsts plānoto pedagogu algu paaugstinājuma modeli, kurā Ķekavas novada pašvaldībai būtu jāatvēl papildus finansējums aptuveni viens miljons eiro gadā, Ķekavas novada pašvaldība 2017.gadā un turpmākajos gados visticamāk nevarēs realizēt nevienu iepriekš plānoto attīstības projektu, turklāt pašvaldībai var rasties problēmas ar aktuālo attīstības projektu realizāciju un pabeigto attīstības projektu finansēšanu, ja tiks izsludināts jaunais Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likums ar pašlaik piedāvāto pašvaldību finanšu izlīdzināšanas veidu.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (6)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+