×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
25. septembris, 2017
Drukāt

Ķekavas pusē manīta lāču mamma ar lācēniem! Sēņotāji aicināti īpaši uzmanīties (5)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs attēls.

Sēņotāji un ogotāji tiek aicināti būt īpaši uzmanīgi Ķekavas novada Plakanciema un apkārtnes mežos, jo tur atkal manīta lāču mamma ar diviem lācēniem. Nedēļas nogalē viņus redzējuši vairāki cilvēki, vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Valsts mežzinātnes institūta “Silava” lāču eksperts vērtē, – visticamāk, lāči nevis šeit dzīvojot, bet tikai šķērsojuši šo Latvijas daļu, līdzīgi kā tas bijis pērn, kad arī šeit Plakanciemā tika manīts lācis. Esot gan maz ticams, ka viņi Ķekavas novada mežus izvēlējušies kā pastāvīgu mājvietu. Pētnieks aicina, – redzot lāci, nekādā gadījumā neveikt straujas kustības, nekāpt kokos, bet atmuguriski lēnām atkāpties.

Jānis Ozoliņš,lāču uzvedības pētnieks:”Nevajag bļaut, kliegt, spiegt, jo tas var izraisīt lieku stresu. Nevajag šim lācim tuvoties, nevajag censties viņu fotografēt. Lācis ļoti veikli iemācās, – ja viņš vienam ogotājam būs atņēmis ogu grozu, tad viņš to var darīt arī ar nākamajiem. Ņemiet savu groziņu līdzi un lēnām atkāpieties.”

Tāpat lāču uzvedības pētnieks aicina cilvēkus bailēs nenomest un lācim neatstāt sēņu vai ogu grozus.Taču, ja lācene ir kopā ar mazuļiem, tad gan labāk esot bēgt, jo aizsardzības pozīcijā lācis ir agresīvs. Pētnieks uzsver, – lai arī cilvēks nav lāču ēdienkartē kā barība, viņi kā plēsēji ir spējīgi cilvēku nogalināt.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Lācēniem,Latvijas pilsonību no piedzimšanas brīža!

  2. Mums jau pieredze šaut lāčus ir, pēc tam uzrakstīs ka kļuva bīstams un mazie satrakojās, apdraudēja sēņotājus un diemžēl nācās likvidēt.

    • Vietējie lāči pazīst cilvēku un nav tik bīstami,bet ja šis làcis ir iegàjis no krievijas plašumiem ,tad tevi uzskatīs par burgeri…..un nevajag maldinàt sabiedrību ….lācis Latvijà nav šaujams……tik daudz naudas ,lai samaksātu sodus par beigtu laci ir tikai aivaram,andrim un ainaram…..

  3. Jauki, varbūt tomēr Lavijā dzimuši lācēni.

  4. Atstaaja ne tik vien grozus – atstaaja laaciishiem, ko abbbriiniities un atslaabt 🙂 – un nivieni kokos nekaapa – vnk …kaa to kieviski … retirovaljisj …….. kaut kaa taa kaa bez
    “bļaut, kliegt, spiegt” ….. – tas ..Ljidaks ( zveerudaarza ) varetu savu partejisko zadnicu pakustinaat ……………

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +22.2
Alūksne +19.0
Daugavpils +19
Saldus +18
Liepāja +15.1
Jelgava +20
Ventspils +19.0
Limbaži +18
Madona +20
Rēzekne +19
+23
+14
+12
Draugiem Facebook Twitter Google+