×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. maijs, 2016
Drukāt

Ķelnē cīņā pret sastrēgumiem izmantos autobusus amfībijas

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Vācijas pilsētas Ķelnes pašvaldība plāno tikt galā ar sabiedriskā transporta sastrēgumiem uz tiltiem pār Reinas upi, izmantojot autobusus amfībijas.

Mērija izstrādā ambiciozu plānu jaunam transporta tīklam, kas var ietvert kuģus vai prāmjus, kā arī autobusus amfībijas, paziņoja pašvaldības preses sekretārs transporta jautājumos Lino Hammers no Zaļo partijas.

“Ķelnē ir liels spiediens uz transportu. Līdz ar ielu un velosipēdistu celiņu izbūvi mums ir vajadzīgs pilnīgi jauns transporta veids,” sacīja Hammers.

Peldošie autobusi jau ir sastopami Hamburgas ostā, kur tie kļuvuši par tūrisma atrakciju, kā arī vairākās citās Eiropas lielpilsētās, tostarp Londonā un Roterdamā.

Ķelnes politiķi uzskata, ka tie var tikt izmantoti praktiskākiem nolūkiem, lai pārvarētu telpas ierobežojumus uz pilsētas tiltiem, kur sastrēgumstundās apstājas satiksme.

Novirzot satiksmi no sauszemes, plānotāji cer atrisināt sastrēgumu problēmu un padarīt dzīvošanai piemērotākas jaunuzceltas mājas Reinas krastos.

Politiķi cer, ka šis būs ātrāks un vieglāks veids spiediena mazināšanai uz satiksmi nekā jauna tilta uzcelšana, kuru pilsēta pašlaik nevar atļauties.

“Mums [Ķelnē] jau ir septiņi tilti. Tie ir lieli un ļoti dārgi,” sacīja Hammers.

Viņš piebilda, ka tiek plānots uzcelt vienu tiltu pilsētas dienvidos, bet tas varētu notikt pēc 25 vai 30 gadiem.

Hammers pauda cerību, ka pirmie ūdens autobusi Ķelnē sāks kursēt līdz 2020.gadam, atslogojot satiksmi pilsētas centrā.

Pašvaldība cer sākt eksperimentālu ūdens transporta projektu starp Porcas un Rodenkirhenas rajoniem, bet vēl nav izlemts, vai tiks izmantoti autobusi amfībijas vai vienkāršāki upes transportlīdzekļi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+