×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
6. janvāris, 2016
Drukāt

Ķelnē sievietēm rosina ievērot “uzvedības kodeksu” (8)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ķelnes pilsētas galva Henriete Rēkere pēc Vecgada vakarā pieredzētajiem masveida seksuālajiem uzbrukumiem ieteikusi sievietēm turēties "rokas stiepiena" attālumā no svešiniekiem

Ķelnes pilsētas galva Henriete Rēkere, kas pēc Vecgada vakarā pieredzētajiem masveida seksuālajiem uzbrukumiem ieteikusi sievietēm turēties “rokas stiepiena” attālumā no svešiniekiem, otrdienas vakarā izpelnījusies asu kritikas vētru, kas pārņēmusi vācu sociālās saziņas vietnes internetā.

Ķelnē otrdienas vakarā notikusi sieviešu protesta akcija, kuras dalībnieces “siltus” vārdus veltījušas arī Vācijas kanclerei Angelai Merkelei.

Tuvojoties tradicionālajai karnevālu sezonai, Rēkere otrdienas preses konferencē, kas bija veltīta satraucošajiem notikumiem pilsētas centrā, paziņoja, ka sākotnēji vislielākā uzmanība tiks pievērsta preventīvajiem pasākumiem, lai nodrošinātu, ka karnevāla laikā nekas līdzīgs vairs neatkārtosies.

Tajā pašā laikā viņa, kā arī policija atzina, ka uzbrucējus joprojām neesot izdevies identificēt.

Kā ziņots, policija saņēmusi vismaz 90 sieviešu sūdzības, ka tās Vecgada vakarā Ķelnes centrālās stacijas rajonā piedzīvojušas seksuālu uzmākšanos un tikušas aplaupītas. Tiek ziņots arī par vienu izvarošanas gadījumu. Cietušās stāsta, ka uzbrucēji bijuši arābi vai ieceļotāji no Ziemeļāfrikas.

Par līdzīgiem uzbrukumiem, kas notikuši Vecgada vakarā, ziņas saņemtas arī no Hamburgas un Štutgartes.

Gan varasiestādes, gan vadošie mediji acīmredzami šīs ziņas sākotnēji centās noklusēt un lielāko laikrakstu lapaspusēs informācija par notikumiem Ķelnē parādījās tikai pēc četrām dienām, kad vairs nebija iespējams izlikties nemanām sašutuma vilni, kas pārņēma sociālos medijus.

Preses konferencē Rēkere ierosināja jaunām sievietēm un meitenēm turēties pie zināma “uzvedības kodeksa”, “lai ar tām nenotiktu šādas lietas”. Mērs paziņoja, ka šāds uzvedības kodekss tikšot publicēts tīmeklī.

Cita starpā viņa ieteica sievietēm turēties “rokas stiepiena” attālumā no svešiniekiem.

Mirkļbirka “#einarmlänge” (“rokas stiepiena attālumā”) jau otrdienas vakarā bija kļuvusi par vienu no populārākajām vācu tviterī.

“Pieprasu, lai no rītdienas būtu pieejams sieviešu autobuss. Pretējā gadījumā es nespēšu nodrošināt “#einarmlänge”,” raksta kāda lietotāja vārdā Zāra.

Savukārt Birgita Hāze Rēkerei izsmējīgi vaicā: “Man ir īsas rokas. Vai tas man sliktākā scenārija gadījumā radīs problēmas?”

Ķelnes galva sievietēm, kas apmeklē lielus sabiedriskus pasākumus, ieteikusi arī turēties kopā ar savu grupu, bet ārkārtas situācijās lūgt palīdzību garāmgājējiem, bet aculieciniekiem – vai nu iejaukties, vai ziņot policijai.

Rēkere paziņoja, ka “uzvedības kodekss” nepieciešams arī karnevāla dalībniekiem, kas pārstāv citas kultūras, lai tie saprastu, ka ķelniešu “līksmajai uzvedībai nav nekāda sakara ar pieejamību, īpaši ar seksuālo pieejamību”.

Tikmēr pie Ķelnes katedrāles otrdienas vakarā pulcējās 200 līdz 300 cilvēku, kas pauda sašutumu par notikušo. Uz viena no plakātiem bija lasāms: “Merkeles kundze, kur Jūs esat? Kas Jums sakāms? Tas mūs biedē!”

Savukārt Vācijas iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs veltījis kritiku Ziemeļreinas-Vestfālenes federālās zemes policijai, pieprasot paskaidrot, kā tā varējusi šādā situācijā ziņot, ka Jaungada sagaidīšana noritējusi mierīgi.

“Policija tā nedrīkst strādāt,” otrdien uzsvēra Mezjērs, piebilstot, ka sagaida no Ķelnes varasiestādēm “skaidru atbildi”.

Kamēr citi politiķi joprojām cenšas savās runās apiet faktu, ka uzbrucēji acīmredzami ir imigranti, ministrs atzina, ka “zināms skaits elementu liecina, ka viņi bija ziemeļafrikāņi”.

“Nedrīkst būt visaptverošas aizdomas, taču nedrīkst būt arī tabu,” uzsvēra Mezjērs, kas pārstāv Merkeles vadītos kristīgos demokrātus (CDU) un jau vairākkārt nācis klajā ar publiskiem izteikumiem, kas ir faktiskā pretrunā ar kancleres joprojām uzturēto “atvērto durvju” imigrācijas politiku.

Ministrs piebilda, ka varasiestādēm ir jānoskaidro, vai uzbrucēji Vācijā ieradušies nesen vai arī tur uzturējušies jau ilgu laiku.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Tā jau vairs nevarēs kā Rietumu sabiedrībās sievietes paradušas – svētkos piedzeras un šādā stāvoklī vazājas apkārt pa ielām.

  2. Kā Eiropā nerisina bēgļu problēmu: pārbauda narkotiku klātbūtni asinīs un izraida no valsts.

  3. Jā sievietes ievērojiet gan , ka nepārkāpjiet Korānu vai citus musulmaņu likumus, jo kristīgie likumj vairs nav spēkā, vietējās tradīcijas jāpieskāno iebraucēju paražām, nekādus salūtus, nekādus baznīcu zvanus, nekādas drastiskas izdarības, jo tā vēlas bēgļi un mūsu valdības ir bezspēcīgas aizsargāt savu tautu. Ja bēgļi izvairās no mūsu zemes, tad jāsūta aģenti lai savervētu arī mums kādu tūkstoti iespējamo noziedznieku. Un ja kas notiks, paši vien būsiet vainīgi. Nemācējāt integrēt!

  4. Es apbrīnoju šo vācu tautas stulbumu un noziedzīgi pārprasto liberālismu !!! Ar lielām grūtībām ,bet varētu saprast Merkeles pozīciju . Bet kā lielā ,izglītotā un gudrā vācu tauta var atbalstīt Tautas bendes Merkeles murgus —- tas man nav absolūti saprotams ! Pat man ,latviešu baurim , jau no pašas krīzes sākuma bija skaidrs kādas šausmas šie migranti atnesīs un ne tikai Vācijai ,bet visai Eiropai ! Kādas tiesības Merkelei ir Lavijai uzspiest pieņemt migrantus , ja Latvijā jau ir ap 40% cittautiešu ???????

  5. Musulmaņu izpratnē – sievietes bez paranžām un bez vīrieša pavadības nav sievietes , bet palaistuves un visādi izmantojamas bez nosodījuma – lūdzu to iegaumēt…arī Merkelei personīgi ( vajag jau paranžu )…

  6. Pareizs ir viedoklis , ka Eiropas Savienības vecās valstis savas pārprastās liberalizācijas gaitā ir zaudējušas dabisku pasaules uztveri un līdz ar to arī spēju aizstāvēt savas valsts iedzīvotājus , jo šajā Eiropas Savienības periodā izstrādātie liberālie likumi jau nostājusies pret pašiem likumu radītājiem , kas savukārt nostādījuši visas valstis uz faktiskā iznīcības ceļa . Ungāriju , Poliju , Čehiju un virkni Austrumeiropas valstu šis liberālais deformācijas stāvoklis ir mazāk skāris , jo iestāšanas Eiropas Savienībā notikusi tikai mazliet vairāk , kā pirms 25 gadiem . To pierādīja Ungārija , ka atsakoties no Briseles direktīvām ir iespēja nosargāt ne tikai savas valsts iedzīvotāju intereses , bet arī dot pozitīvu piemēru atjaunošanas procesam Eiropas Savienības dalībvalstīm .
    Par Vācijas policijas nespēju notvert noziedzniekus nav jābrīnās , jo ko teikt par policijas nespēju novērst noziedzības darbības , ja Valsts vadība šo noziedzības situāciju pati ir radījusi un veicinājusi !!! Latvijas drošības institūcijām vajadzētu mācīties no Vācijas pieredzes , kā nevajag rīkoties un ja jau pagaidām , kamēr nav ievēlēta jauna Saeima un mēs nevaram izmainīt migrācijas likumus , tad ieceļotāju testam vajadzētu izmantot ne tikai daktiloskopiju , bet arī dns paraugu noņemšanu un lojalitātes pārbaudes ar poligrāfa iekārtām . Nevajadzētu šādos krimināla rakstura noskaņojumos izcelt un piedēvēt šīm kustībām kādu reliģijas virzienu , jo tas faktiski degradē Dieva būtību . Reliģija ir reliģija , bet Pārkāpums ir pārkāpums , kurš ir jānodala no jebkuras reliģijas . Noziedznieks ir noziedznieks jebkura reliģijas pārliecībā . Tāpēc arī vajadzīgi DNS paraugi , lai pēc tam nevajadzētu teikt , ka ir upuri , bet nav pat nojausmas , kas to ir darījis , pie tam Visas sabiedrības Klātbūtnē . Zivs pūst no galvas un tas ir pareizs tautas novērojums arī runājot ne tikai par Vāciju , bet sievietēm jau varbūt arī vajadzētu mazliet samierināt savu vēlmi pārmērīgi izrādīties , jo te jau pliko skrējieni , braucieni ar velosipēdiem un sabiedriskā transporta vagoniem . Policija vienmēr nebūs blakus jūsu nūdisma demonstrējumiem .

    • Viss jau būtu pareizi, tomēr šajā gadījumā ticībai ir nozīme. Islāms tieši nosaka musulmaņa dzīvi, uztveri un domāšanu no rīta līdz vakaram.

Draugiem Facebook Twitter Google+