×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
25. februāris, 2016
Drukāt

Ķeltu mūzikas pirmā lēdija Moija Brenana

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ķeltu mūzikas vēstniece, “Grammy” balvas ieguvēja Moija Brenana ir leģendārās grupas “Clannad” spožākā dalībniece. Viņa izveidojusi duetu kopā ar īru arfas virtuozu Kormaku de Baru, un abi kopā atgriežas Latvijā, lai sniegtu divus koncertus – 2. martā Ventspils teātra namā “Jūras vārti” un 4. martā Valkas pilsētas kultūras namā.

Moiju Brenanu dēvē par “ķeltu mūzikas pirmo lēdiju”. Un ne velti, jo īru tradīcijās sakņotā mūzika viņai atnesusi “Emmy” un “Grammy” apbalvojumus, kā arī klausītāju atzinību un vairāk nekā 20 miljonus pārdotu albumu. Moijas mākslinieciskā karjera ir mērāma gadu desmitos. Viņas muzikālais ceļojums ir viņu vedis caur skolu zālēm, folkloras klubiem, festivāliem, diskotēkām, baznīcām, pasaules slavenākajām koncertzālēm. Viņas čukstu toņu spēks un viņas mūzikas skaistums spējot pieskarties dvēselei. Moija, tāpat kā viņas māsa Enja, aizsāka procesu, kuru žurnāls “Time” nodēvējis par “vispasaules īru mūzikas renesansi”. Pateicoties viņiem, mūzikas veikalu plauktus rotā uzraksti “pasaules mūzika”, “ķeltu mūzika” vai “new age” mūzika.

Muzikālo karjeru Moija sākusi 1970. gadā nu jau leģendārās grupas “Clannad” sastāvā, kopš 1992. gada viņa paralēli attīstījusi arī solokarjeru. Tās laikā viņa līdz šim ierakstījusi 25 albumus. 2001. gada plate “Whisper To A Wild Water” tikusi nominēta “Grammy” balvai.

Kā vēl viens nozīmīgs Moijas Brenanas radošās darbības virziens jāmin arī filmu skaņu celiņu veidošana. Šajā sarakstā gozējas gan “Titāniks”, gan “Karalis Arturs”. Karjeras gaitā Moija Brenana sadarbojusies ar mūziķiem Bono, Vanu Morisonu, Robertu Plantu un Ronanu Kītingu.

Brenanas pašreizējais skatuves partneris Kormaks de Bara ir starptautiski atzīts, daudzpusīgs arfas meistars. Viņš nemitīgi cenšas pārkāpt robežas īru argas spēlē un dara to, regulāri sadarbojoties ar citiem mūziķiem. De Bara dodas koncertturnejās un veic kopīgus ierakstus arī kopā ar saviem brāļiem Fionanu un Īmonu ģimenes ansamblī “Barcó”. Papildus intensīvajam uzstāšanās grafikam viņš regulāri pasniedz muzikālas darbnīcas un meistarklases dažādās vietās pasaulē.

Brenanas un De Baras kopā ierakstītais albums “Voices & Harps” (“Balsis un arfas”) ir kulminācija viņu draudzībai un radošajai sinerģijai, kas veidojusies desmit gadu garumā. Viņi iemieso vienkāršību, dziļumu un skaistumu savās īpašajās prasmēs, kas dara viņus unikālus savā žanrā.

Varbūt noder!!

Koncerti

2. III 19.00 Ventspils teātra namā “Jūras vārti” (EUR 11,25 – 12,50)

3. III 20.00 Berģu kultūras centrā (EUR 12 – 25)

4. III 19.00 Valkas pilsētas kultūras namā (EUR 17 – 24)

Biļetes “Biļešu servisa” un “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+