Mobilā versija
+1.3°C
Nanija, Ilgmārs
Trešdiena, 29. marts, 2017
20. marts, 2015
Drukāt

Kemerons atjauno Tečeres laika Austrumeiropas aizsardzības plānu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons atjaunojis Aukstā kara laika premjerministres Mārgaretas Tečeres ieviesto programmu Austrumeiropas nostiprināšanai pret Krievijas ietekmi.

Fonds, kuram atvēlēti pieci miljoni britu mārciņu, jau patlaban tiek izmantots institūciju stiprināšanai Ukrainā un tam tiks piešķirti papildu 15 miljoni mārciņu, lai atbalstītu demokrātiju Moldovā, Gruzijā, Bosnijā-Hercegovinā un Serbijā, paziņojušas Lielbritānijas amatpersonas.

Modelis, pēc kura programma darbosies, ir Tečeres Kompetences fonds, kas tika izveidots 1989.gadā un tika izmantots, lai attīstītu institūcijas, pārvaldību un ekonomiku valstīs, kas bija Padomju Savienības ietekmes sfērā. To vidū bija Polija, Ungārija un Čehoslovākija, pastāstīja amatpersonas, kuras vēlējās palikt anonīmas.

Kemeronam ceturtdien Eiropadomes vakariņās Briselē bija jāstāsta citiem Eiropas Savienības (ES) līderiem par “Labās pārvaldības fondu”, kuru var izmantot arī valstu enerģijas un banku sektoru modernizācijai.

Ukrainu pie krīzes noveda tās institūciju vājums, korupcija un Krievijas pretdarbība centieniem attīstīt tirgus ekonomiku. Fonda mērķis ir panākt, lai tas neatkārtotos, norādījušas amatpersonas.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+