Mobilā versija
+14.6°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
20. marts, 2015
Drukāt

Kemerons atjauno Tečeres laika Austrumeiropas aizsardzības plānu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons atjaunojis Aukstā kara laika premjerministres Mārgaretas Tečeres ieviesto programmu Austrumeiropas nostiprināšanai pret Krievijas ietekmi.

Fonds, kuram atvēlēti pieci miljoni britu mārciņu, jau patlaban tiek izmantots institūciju stiprināšanai Ukrainā un tam tiks piešķirti papildu 15 miljoni mārciņu, lai atbalstītu demokrātiju Moldovā, Gruzijā, Bosnijā-Hercegovinā un Serbijā, paziņojušas Lielbritānijas amatpersonas.

Modelis, pēc kura programma darbosies, ir Tečeres Kompetences fonds, kas tika izveidots 1989.gadā un tika izmantots, lai attīstītu institūcijas, pārvaldību un ekonomiku valstīs, kas bija Padomju Savienības ietekmes sfērā. To vidū bija Polija, Ungārija un Čehoslovākija, pastāstīja amatpersonas, kuras vēlējās palikt anonīmas.

Kemeronam ceturtdien Eiropadomes vakariņās Briselē bija jāstāsta citiem Eiropas Savienības (ES) līderiem par “Labās pārvaldības fondu”, kuru var izmantot arī valstu enerģijas un banku sektoru modernizācijai.

Ukrainu pie krīzes noveda tās institūciju vājums, korupcija un Krievijas pretdarbība centieniem attīstīt tirgus ekonomiku. Fonda mērķis ir panākt, lai tas neatkārtotos, norādījušas amatpersonas.

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+