×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
9. maijs, 2012
Drukāt

Kemerons: Eirozonai nepieciešama viena valdība

kemerons

Lai eirozonas attīstība noritētu veiksmīgi, vienotajai valūtas zonai nepieciešama viena valdība, šādu pārliecību intervijā laikrakstam “The Daily Mail” paudis Britānijas premjerministrs Deivids Kemerons.

“Pasaulē nekur tā nav, ka vienotai valūtai nebūtu vienas valdības,” skaidroja Kemerons. “Lai manā skatījumā eiro būtu jēga, eirozonas valstīm jābūt daudz koordinētākai ekonomiskajai politikai, daudz koordinētākai parādu politikai.” Savukārt, skaidrojot Britānijas lēmumu nepievienoties Eiropas Savienības fiskālās disciplīnas līgumam, Kemerons norādīja: “Es vienmēr esmu uzskatījis, ka dažādām valstīm nepieciešama atšķirīga ekonomiskā politika, procentu likmes, kas pielāgotas to vajadzībām.”

Vienlaikus gan Britānijas valdības vadītājs uzsvēra, ka valsts ir ieinteresēta, lai eirozonā atgrieztos ekonomikas izaugsme. Eirozonā nonāk 40 procenti Britānijas eksporta. “Mēs vēlamies, lai viņi atrisinātu savas problēmas. Mēs vēlamies būt vienotajā tirgū, mēs vēlamies, lai Eiropā būtu sadarbība, mēs nevēlamies būt eirozonā,” Britānijas nostāju izklāstīja Kemerons. “Eiro šobrīd ir pārejas projekts, kas varētu attīstīties dažādos virzienos, visām valstīm ir jāizdara sava izvēle.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+