×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2014
Drukāt

Kemerons ierodas iepriekš neizziņotā vizītē Afganistānā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Britānijas premjerministrs Deivids Kemerons iepriekš neizziņotā vizītē šodien apmeklējis Afganistānu, kļūstot par pirmo Rietumu līderi, kurš nemieru plosīto valsti apmeklējis pēc pretrunīgi vērtētajām prezidenta vēlēšanām, pēc kurām par Afganistānas valsts galvu tika pasludināts Ašrafs Gani.

Kemerons ieradies Afganistānā tikai četras dienas pēc Gani oficiālās stāšanās amatā. Kopīgajā preses konferencē ar Gani Kemerons pauda cerību, ka Rietumiem un Afganistānas jaunajai vadībai izdosies veiksmīga sadarbība. “Mums visiem ir kopīgs mērķis, un tas ir drošāka, stabilāka un pārtikušāka Afganistāna,” sacīja Kemerons. “Mēs gribam tādu Afganistānu, kas nav patvērums teroristiem vai drauds citām valstīm. Mēs šodien apspriedām, kā šos mērķus sasniegt.”

Kemerons atzina, ka Britānija ir maksājusi ļoti augstu cenu par misiju Afganistānā. Taču viņš norādīja, ka iesaistīšanās Afganistanā ir ļoti svarīga Britānijas drošībai. “Šī ir vieta, kur tika izplātnoti 2001. gada 11. septembra terorakti. Šī ir vieta, kur izplānoti neskaitāmi uzbrukumi. Esam likvidējuši teroristiskās organizācijas “Al Qaeda” treniņu vietas. Taču mēs esam iesaistījušies paaudzes kaujā pret islāma ekstrēmistiem. To izcelsmes vieta meklējam šeit, kur atradās “Al Qaeda” cietoksnis,” sacīja Kemerons, kuram šī ir jau astotā vizīte Afganistanā. “Kad stājos premjerministra amatā, deviņi no desmit uzbrukumiem, kas tika vērsti pret Britāniju, tika izplānoti Afganistānā vai Pakistānā. Tagad šis skaitlis ir samazinājies uz pusi.” Kemerons arī solīja, ka Britānijas karavīri pametīs Afganistānu līdz gada beigām. Taču vienlaikus Britānija turpinās palīdzības programmas Afganistānas valdībai un drošības spēkiem, raksta britu avīze “The Guardian”.

Tikmēr Afganistānas jaunais prezidents Gani pateicās Kemeronam par Britānijas sniegto atbalstu vietējai valdībai. Gani arī pateicās Afganistānas karā kritušo britu karavīru ģimenes locekļiem, informē raidsabiedrība BBC. “Mēs pateicamies britu tautai. Viņi stāvēja plecu pie pleca ar mums,” sacīja jaunas Afganistānas prezidents.

Afganistānas prezidenta vēlēšanu otrā kārta, kurā sacentās Gani un viņa politiskais konkurents Abdulla Abdulla, notika jau vasarā. Taču pēc vēlēšanām valsts tika ierauta politiskajā krīzē, parādoties ziņām par iespējamu krāpšanos ar balsu skaitīšanu. Kā Gani, tā Abdulla pieteica savas pretenzijas uz valsts galvas amatu. Politiskās ķildas tika izbeigtas septembrī, kad ar ASV starpniecību abi prezidenta amata pretendenti vienojās par varas dalīšanu. Gani tika pasludināts par prezidentu, bet Abdulla par Afganistānas “izpilddirektoru ar plašām pilnvarām”, informē ziņu aģentūra “Reuters”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+