Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Hilda, Teiksma
Svētdiena, 17. decembris, 2017
10. februāris, 2013
Drukāt

Kemerons mudina skotus palikt Apvienotajā Karalistē

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons svētdien, 10.februārī, no jauna mudināja Skotiju palikt Apvienotās Karalistes sastāvā.

“Vienkārši sakot, Lielbritānija darbojas. Lielbritānija darbojas labi. Kāpēc to lauzt,” vaicā premjers.

Kemerona komentāri izplatīti pirms pirmdien gaidāmā valdības ziņojuma par Skotijas lomu Apvienotajā Karalistē.

Vienlaikus Kemerons norobežojās no pieņēmumiem, ka Skotijai kā neatkarīgai valstij nebūtu sekmju, norādot, ka “man nav laika priekš tiem, kas saka, ka Skotija vienatnē nespētu neko sasniegt”.

“Es nepastarpināti zinu par Skotijas un skotu ieguldījumu Lielbritānijas panākumos. Tāpēc man tas nav jautājums, vai Skotija varētu būt neatkarīga valsts.”

“Īstais jautājums ir par to, vai tai vajadzētu. Vai Skotija ir spēcīgāka, drošāka, bagātāka un taisnīgāka mūsu Apvienotajā Karalistē vai ārpus tās. Un šeit, es uzskatu, atbilde ir skaidra.”

Referendums par Skotijas neatkarību notiks 2014.gadā. Tiesa gan, balsojuma datums vēl nav izraudzīts.

“Tas ir liels jautājums, kas ir jāizšķir Skotijai. Tomēr atbilde ir svarīga mums visiem Apvienotajā Karalistē. Skotija Lielbritānijā ir turīgāka. Mēs visi kopā esam turīgāki, un trūcīgāki, ja esam šķirti,” norādīja Kemerons.

Kā liecina aptauja, ko janvārī veica laikraksts “Scotsman”, tikai 23% Skotijas iedzīvotāju atbalsta neatkarību, un, salīdzot ar pagājušo gadu, neatkarības atbalstītāju skaits ir sarucis par deviņiem procentpunktiem.

61% atbalsta autonomiju Apvienotās Karalistes sastāvā, 11% uzskata, ka Skotijai nav vajadzīgs savs parlaments un ka tai ir jāpaliek Apvienotās Karalistes sastāvā, vēl 5% šajā jautājumā nav viedokļa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+