×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. februāris, 2013
Drukāt

Kemerons paudis atbalstu Latvijas dalībai OECD

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Tiekoties ar Lielbritānijas premjerministru Deividu Kemeronu, Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) saņēmis Lielbritānijas atbalstu dalībai Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD).

To Dombrovskis šodien pēc tikšanās ar Kemeronu paziņoja žurnālistiem. Viņš uzsvēra, ka šāds atbalsts ir ļoti svarīgs, ņemot vērā, ka tuvākajā laikā organizācijai būs jāpieņem lēmums par paplašināšanos.

Tiekoties ar Lielbritānijas valdības vadītāju, pārrunāta abu valstu divpusējā sadarbība, un amatpersonas secinājušas, ka politiskā sadarbība abu valstu starpā ir ļoti laba. Tāpat pārrunāta Latvijas un Lielbritānijas sadarbība ekonomiskajā jomā, kur premjeri bijuši vienisprātis, ka tā ir jāpadziļina, attīstot sadarbību tirdzniecībā un investīcijās.

“No savas puses es Latviju prezentēju kā labu valsti investīcijām,” teica Dombrovskis.

Saistībā ar Ziemeļu distribūcijas tīkla darbību Dombrovskis uzsvēra, ka Lielbritānija ir viena no valstīm, kas šajā jomā izmanto Latvijas pakalpojumus, un amatpersonas vienojušās, ka ir jāstrādā pie reverso kravu plūsmas attīstīšanas un jārunā par šī maršruta komercializēšanu.

Arī Kemerons uzsvēra, ka abām valstīm ir kopīgas intereses, un pauda pārliecību, ka abu valstu attiecības ir iespējams padziļināt. Viņš atzina, ka Dombrovska sasniegumi saistībā ar Latvijas ekonomikas attīstīšanu ir iespaidīgi.

“Šī bija ļoti vērtīga tikšanās. Mēs kā līdzīgi domājošas valstis saskaramies ar līdzīgām problēmām,” noteica Lielbritānijas premjers.

Jau ziņos, ka Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons Rīgā ieradies, lai piedalītos trešajā Ziemeļu nākotnes forumā.

Valstis šogad vienojušās diskutēt par tēmām “Vai zaļā ekonomika ir konkurētspējīga?” un “Pārvarot digitālo plaisu”, apzinoties, ka zaļo tehnoloģiju ieviešana un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pieejamība ir būtiski faktori valsts ilgtspējīgas un stabilas izaugsmes nodrošināšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+