×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. maijs, 2015
Drukāt

Kemerons Skotijā runā par Britānijas nākotni (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Britānijas premjerministrs un konservatīvo līderis Deivids Kemerons devies uz Skotiju, lai runātu par valsts nākotni pēc tam, kad parlamenta vēlēšanās Skotijā neredzētus panākumus guva Skotu Nacionālā partija (SNP).

SNP 7.maijā notikušajās parlamenta vēlēšanās, kur absolūto vairākumu ieguva konservatīvie, izcīnīja 56 no Skotijai atvēlētajām 59 vietām. Iepriekš SNP parlamentā pārstāvēja tikai seši deputāti. Likumprojekts, kas paredz paplašināt Skotijas pilnvaras, būs daļa no Kemerona valdības darba programmas, ko premjers izklāstīs savā runā jaunā parlamenta pirmajā sēdē 27. maijā.

Kemerons paziņoja, ka dodas uz Skotiju, lai uzsvērtu Skotijas nozīmīgo vietu Apvienotajā Karalistē. Viņš sacīja, ka viņa valdība dos Skotijai kontroli pār 60 procentiem izdevumu un vienu no spēcīgākajiem parlamentiem pasaulē.

Tomēr SNP līdere un Skotijas pirmā ministre Nikola Stērdžena vēlas vēl lielākas pilnvaras un apgalvo, ka viņas vadītās partijas popularitātes pieaugums liecina par pieprasījumu pēc “būtiskām jaunām pilnvarām”, tostarp nodokļu jomā un minimālās algas jautājumā. “Skotija sagaida, ka šīs jaunās pilnvaras tiks piešķirtas, un es sagaidu, ka premjerministrs un viņa valdība atzīs demokrātisko mandātu, kas tagad pastāv to piešķiršanai,” sacīja Stērdžena.

Pēc konservatīvo negaidīti pārliecinošās uzvaras vēlēšanās Kemerons noraidīja vēl viena Skotijas neatkarības referenduma iespēju. Stērdžena savukārt sacījusi, ka vēl viens referendums iespējams tikai tad, ja vēlētāji Skotijas parlamenta vēlēšanās nākamgad ievēlēs partiju, kas atbalsta šādu referendumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. jau skotus saprast.čurkas salīduši ka mudž un zaļi uzdzīvo!

  2. tas ir arī uzskatāms nacionālo spēku (demokrātijas) uzvaras simptoms visai Eiropai. Un mums vajadzētu sekot šim piemēram.

Draugiem Facebook Twitter Google+