Mobilā versija
+0.4°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
19. septembris, 2014
Drukāt

Kemerons sola palielināt Skotijas parlamenta pilnvaras (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pēc referenduma Skotijā, kurā vairāk nekā 55 procenti tā dalībnieku nobalsoja par Skotijas palikšanu Britānijas sastāvā, britu valdības vadītājs Deivids Kemerons (attēlā) paziņojis, ka ir gatavs sākt diskusijas par plašāku pilnvaru piešķiršanu Skotijas parlamentam.

Britānijas valdības vadītājs skaidroja, ka priekšlikumi par pilnvaru palielināšanu Skotijai tiks izstrādāti novembrī, bet jaunā likumprojektā tie tiks ietverti līdz 2015. gada janvārim. Taču par jaunu pilnvaru piešķiršanu Skotijai varēs lemt tikai Britānijas jaunais parlaments, norāda laikraksts “The Financial Times”. Valstī parlamenta vēlēšanas gaidāmas nākamā gada pavasarī.

Vienlaikus Kemerons atzina, ka jūt gandarījuma par referenduma iznākumu. “Skotijas tauta ir runājusi. Rezultāts ir skaidrs. Viņi ir saglabājuši mūs četru nāciju valsti vienotu. Tāpat kā miljoniem citu cilvēku, arī es esmu apmierināts. Jau referenduma kampaņas laikā teicu, ka Apvienotās Karalistes izjukšana salauztu manu sirdi,” uzrunā no sava biroja paziņoja Kemerons. “Tagad šis jautājums ir atrisināts uz vairākām paaudzēm, vai, kā teicis [skotu Nacionālās partijas vadītājs] Alekss Salmonds, iespējams, uz mūžu.”

Arī Salmonds atzina sakāvi referendumā, informē raidsabiedrība BBC. “Ir svarīgi pateikt, ka mūsu referendums tika organizēts saskaņoti. Vairākums Skotijas lēmis šajā brīdī nekļūt par neatkarīgu valsti. Es pieņemu tautas verdiktu un aicinu Skotiju sekot manam piemēram, pieņemot Skotijas tautas demokrātisko lēmumu,” paziņoja Salmonds.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Salīdziniet divu valstu – Lielbritānijas un Krievijas valstsvīru Kemerona un Putina domāšanas veidu un
    viņu sacīto. Kemerons – “ir jāsāk diskusijas par plašāku pilnvaru piešķiršanu Skotijas parlamentam” un Putins – “ja es vien gribētu, Krievijas armija divu dienu laikā būtu ne vien Kijevā, bet arī Rīgā, Viļņā un
    Tallinā…”. Vai jūtat atšķirību šo divu valstu vadītāju domāšanā, risinot problēmas savās valstīs un starp valstīm?

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+