×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
2. jūlijs, 2012
Drukāt

Kemeronu neapmierina attiecības ar ES

Britānijas premjerministrs Deivids Kemerons publikācijā laikrakstā “Sunday Times” pieļāvis iespēju, ka viņš varētu atbalstīt referenduma sarīkošanu par Britānijas attiecībām ar Eiropas Savienību.


 

“Man vārdi “Eiropa” un “referendums” var būt saistīti,” raksta Kemerons. Viņš norāda, ka ir par to, lai Britānijas attiecības ar ES būtu “atšķirīgas, elastīgākas un ar mazāk saistību”. Kemerons uzsver, ka nav par tādu referendumu, kurā tiktu izšķirts, vai Britānijai palikt ES, bet gan atbalstītu referendumu par izmaiņām Apvienotās Karalistes un ES attiecībās. “Aiziešana no ES nebūtu mūsu valsts interesēs,” raksta britu valdības vadītājs. “Tomēr fakts ir tāds, ka britu tauta nav apmierināta ar pašreizējo stāvokli, un arī es ar to neesmu apmierināts. Es gribu – un esmu pārliecināts, ka to vēlas arī lielākā daļa britu tautas, – mainīt mūsu attiecības.” Britānijas konservatīvais premjers pauž viedokli, ka ir ES normas, kas neatbilst Britānijas interesēm, tāpēc būtu jāmaina likumi, kas regulē sociālos jautājumus, darba laiku un iekšlietas.

Jūnijā laikrakstā “Times” publicētie sabiedriskās domas aptaujas rezultāti liecina, ka puse britu vēlētos nekavējoties balsot referendumā par savas valsts attiecībām ar ES.

Britānija iestājās ES 1973. gadā, taču tā nav ne eirozonas, ne Šengenas zonas dalībniece, kā arī nav parakstījusi fiskālās disciplīnas līgumu. Kemerons vairākkārt uzsvēris, ka Britānija neatbalsta ciešāku ES integrāciju.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+