×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. februāris, 2014
Drukāt

Ķemeros svinīgi atklāts jaunuzbūvētais bērnudārzs “Austras koks”

Foto: LETA/Ieva ČīkaFoto: LETA/Ieva Čīka

Jaunbūvētā bērnudārza "Austras koks" Ķemeros atklāšanas pasākums.

Otrdien Jūrmalā, Ķemeros, svinīgi atklāts jaunuzbūvētais bērnudārzs, kas ir viens no vizuāli skaistākajiem un mūsdienīgākajiem bērnudārziem Latvijā un Baltijas valstīs. Jaunā pirmsskolas izglītības iestāde nosaukta par “Austras koku”, portālu “LA.lvs” informēja Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

“Jēdziens „Austras koks” ietver sevī cilvēka priekšstatus par pasauli, tajā apvienota izpratne par mūsu pagātni, tagadni un nākotni, par mūsu senčiem, mums pašiem un mūsu bērniem. Mēs esam kā jauns, kuplot sācis koks, kura zaros dzīvos putni un kas vienmēr atgriezīsies mājās!” atklājot bērnudārzu, teica tā vadītāja Inta Černaja.

Arhitekte Andra Bula klāsta, ka bērnudārzs būvēts pēc individuāla projekta, kas pēdējos divdesmit gados Latvijā ir liels retums. “Līdz ar to šeit ir padomāts par visu, kas nepieciešams pirmsskolas iestādes darbā un tās iemītnieku ērtībām. Idejas jaunajai ēkai smēlāmies bērnu ikdienā, kur spēles mijas ar mācībām. Ēkas arhitektoniskajā risinājumā izmantotas ģeometriskas figūras, koši krāsu akcenti un daudz stiklojuma elementu, lai radītu gaišu, patīkamu noskaņu. Ēka harmoniski sadzīvo ar blakusesošā meža ainavu un lieliski to papildina.”

Bērnudārza platība kopējā platība ir 2000 kvadrātmetru, tajā ir sporta zāle, atsevišķs virtuves un ēdināšanas bloks, kā arī katrai grupiņai atsevišķa izeja uz pagalmu un rotaļu laukumu. Āra spēļu laukumos iekārtotas rotaļu ierīces, kas mazuļu drošības un ērtību labad izvietotas uz gumijas granulāta seguma. Rotaļu laukumi savienoti ar koka klucīšu celiņiem, lai bērni varētu droši braukt arī ar velosipēdu.

Jūrmalas pilsētas domē klāsta, ka, plānojot bērnudārza iekārtojumu, padomāts par katru sīkumu, lai tā iemītnieki justos ērti: katrā grupiņā ir ierīces drēbju žāvēšanai, sava neliela virtuvīte ar tējkannu, tosteri, ledusskapi un trauku mazgājamo mašīnu, kā arī mūsdienīgas sanitārās ierīces.

Būvdarbus Jūrmalas pilsētas domes uzdevumā veica pilnsabiedrība “SZMA  &  Fablex”, tehnisko projektu izstrādāja SIA “Ozola  &  Bula, arhitektu birojs”, būvuzraugi SIA “Forma 2”. Bērnudārza būvniecības kopējās izmaksas ir 2,9 miljoni eiro, ieskaitot ēkas būvniecību, jaunu inženierkomunikāciju – ūdensvada, kanalizācijas, gāzesvada un elektrības pievadu – izbūvi un infrastruktūras izveidi, kā arī labiekārtošanu. Bērnudārzs nodots ekspluatācijā pagājušā gada 27. decembrī.

Ķemeros līdz šim darbojās bērnudārzs “Pienenīte”, kas atradās privātā īpašumā, turklāt tā telpas bija nolietojušās un vairs neatbilda mūsdienu prasībām, tādēļ jaunais bērnudārzs bija gaidīts jau vairākus gadus.

Jūrmalā darbojas divpadsmit pirmsskolas izglītības iestādes, kuras apmeklē 2127 mazie jūrmalnieki. ŠŠobrīd piecgadīgie un sešgadīgie bērnudārza audzēkņi saņem pašvaldības apmaksātas pusdienas, bet no jaunā mācību gada tās saņems pilnībā visi Jūrmalas pašvaldības bērnudārzu audzēkņi, piebilst pilsētas domē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+