Dabā
Zaļā dzīvošana

Ķemeru Nacionālais parks rīkos siena talku smiltāju zālājā0


Ilustratīvs foto. Ķemeru Nacionālais parks.
Ilustratīvs foto. Ķemeru Nacionālais parks.
Foto: LETA/Lauris Segliņš

Turpinot Ķemeru Nacionālā parka jauno reindžeru iesākto darbu, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) šo ceturtdien, 25. jūlijā, plkst. 10.00 aicina dabas draugus atvēlēt laiku un darbu, iesaistoties dabiskas pļavas atjaunošanas talkā Ķemeru Nacionālajā parkā, portālam “La.lv” pavēstīja DAP Dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja Agnese Balandiņa.

Iniciatīvas “Daru labu dabai” ietvarosplānotais pasākums šoreiz notiks neparastā vietā – smiltāju zālājā Klapkalnciema apkārtnē – pļavā, kas parasti ir apmeklētāju acīm slēpta un kur publiskas talkas līdz šim nav notikušas. Zālāja atjaunošanu šajā vietā pagājušā gada rudenī uzsāka Ķemeru Nacionālā parka jaunie reindžeri, atbrīvojot teritoriju no priedēm, kārkliem un bērziem. Šovasar pienācis laiks zāles pļaušanai un novākšanai, kas arī būs talkotāju galvenais uzdevums.

“Šis darbs ļaus uzlabot dzīves apstākļus augiem un kukaiņiem, kuri mitinās tikai šāda veida dzīvotnēs, piemēram, retajam sarkanspārnu sisenim, jeb parkšķim,” stāsta Ķemeru Nacionālā parka dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja Agnese Balandiņa.

Pasākumā var piedalīties gan darba kolektīvi, gan ģimenes ar bērniem, gan jaunieši, kuriem darbošanās dabā varētu būt kas jauns vai sen aizmirsts.

“Tā būs iespēja ne vien pielikt savu roku Latvijā strauji izzūdošo dabisko pļavu atjaunošanā, bet arī vienkārši pabūt dabā un fiziski izkustēties svaigā gaisā, turklāt, darīt to vietā, kas atrodas salīdzinoši tālu no Ķemeru Nacionālā parka ierastajām tūristu takām,” pauž A. Balandiņa.

Saistītie raksti

Dalību talkā nepieciešams iepriekš pieteikt pa tālruni 26424972. Nokļūšana talkas vietā tiks nodrošināta arī tiem individuālajiem interesentiem, kuriem nav sava transporta. Savukārt kopīgā darba noslēgumā varēs mieloties ar talkas zupu.
Vairāk par iespējām iesaistīties iniciatīvā “Daru labu dabai”, kurā darbi piemēroti trīs līdz pat 50 cilvēku lieliem kolektīviem, var uzzināt iniciatīvas mājaslapā.

Foto: DAP

LA.lv
LE
LETA
Dabā
Brīvdienās būs lielākoties saulains laiks
2 dienas
LE
LETA
Dabā
Publicē topu, kuras šogad Latvijā bijušas tīrākās un kuras netīrākās pludmales
2 dienas
LA
LA.LV
Dabā
Alūksnes ezerā briest izšķirošā cīņa par valsts čempiona titulu spiningošanā 1
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Sports
Izcila nedēļa Majoros – Samoilovs/Šmēdiņš triumfē bez neviena zaudēta seta
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Strauji attīstās Ziemassvētku vecīša pilsētas izgaismotājs no Iecavas
51 minūtes
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO: Spēcīgām emocijām pildīts izskan Baltijas ceļa 30. gadadienas koncerts Likteņdārzā
5 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
FOTO: Gar Peipusu pa Sīpolu ceļu. Top jauns pārgājienu maršruts no Rīgas līdz Tallinai
3 stundas
DJ
Dace Judina-Nīmane
Kultūra
Vija bija kā lampiņa, uz kuru visi tiecās. Saruna ar Dairu Āboliņu par filmas tapšanu 4
8 stundas