×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. jūnijs, 2012
Drukāt

Ķemeru nacionālajā parkā notiks Pļavu diena

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien, 16.jūnijā, Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija sadarbībā ar Džūkstes pasaku muzeju ikvienu interesentu aicina uz Pļavu dienu, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Ilze Vanaga. Pasākums notiks Lanceniekos, Džūkstes pasaku muzeja apkārtnē.

Šogad Pļavu dienā tiks ieskandināti Jāņi un pirmssvētku noskaņās varēs uzzināt ko jaunu par pļavu augiem un citiem pļavu iemītniekiem, kā arī varēs mācīties pīt vainagus un dziedāt Jāņu dziesmas.

No plkst.16 Pļavu dienas dalībnieki varēs pārbaudīt savu radošo garu, darbojoties radošajās darbnīcās par pļavu tēmu un līdz plkst.17 apmeklēt arī Džūkstes pasaku muzeja ekspozīcijas. Pēc plkst.17 kopā ar pļavu ekspertu varēs doties pastaigā pa tuvējās apkārtnes pļavām, lai iepazītu daudzveidīgo augu pasauli, uzzinātu ko vairāk par iespējām pļavu augus izmantot ārstniecības nolūkiem.

No pļavās salasītajām zālītēm uz ugunskura tiks vārīta tēja un kopā ar vietējās folkloras kopas dalībniekiem dziedātas Jāņu dziesmas un pīti vainagi. Vakarā ap plkst.20.30 paredzēta griežu un citu pļavas putnu klausīšanās Dunduru pļavās.

Pasākuma dalībnieki aicināti izvēlēties apģērbu atbilstoši laika apstākļiem, kā arī ņemt līdzi uzkodas pie tējas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+