×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. augusts, 2015
Drukāt

Ķemeru Nacionālajā parkā šodien – siena talka

Foto - Kaspars StūrītisFoto - Kaspars Stūrītis

Ķemeru Nacionālajā parkā sestdien, 22. augustā, notiks siena talka, aģentūra BNS noskaidroja Jūrmalas pilsētas pašvaldībā.

Pasākuma laikā paredzēts savākt nopļauto zāli, krūmus un atvases, bet atpūtas brīžos varēs klausīties speciālistu stāstījumā par apkārt esošajām dabas vērtībām un to nozīmi. Būs arī tematiskas radošās darbnīcas bērniem un talkai atbilstoša maltīte brīvā dabā.

Pašvaldība uzsver, ka piesakoties talkai, jābūt gataviem aptuveni četras stundas pavadīt fiziski aktīvā darbībā āra apstākļos, tādēļ jāģērbjas atbilstoši, kā arī pašiem jāparūpējas par aizsardzību pret insektiem un saules apdegumiem.

Talkas retu un aizsargājamu biotopu kopšanai, iesaistot plašāku sabiedrību, Ķemeru Nacionālajā parkā tiek rīkotas jau trešo gadu. Iepriekšējos gados tās ir bijušas tradicionālas siena talkas ar mērķi saglabāt īpašu, Latvijā un Eiropā aizsargājamu zālāju veidu – mitrus zālājus periodiski izžūstošās augsnēs. Šogad palīdzība ir nepieciešama kaļķainu zāļu purvu saglabāšanai.

Šobrīd kaļķaini zāļu purvi Latvijā ir reti un kopumā valstī aizņem tikai nedaudz vairāk par 1000 ha. Lielākās platības saglabājušās Rietumlatvijā un Kurzemes piekrastē, tai skaitā arī Kaņiera krastos, vēsta pašvaldība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+