Mobilā versija
+3.9°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
22. augusts, 2015
Drukāt

Ķemeru Nacionālajā parkā šodien – siena talka

Foto - Kaspars StūrītisFoto - Kaspars Stūrītis

Ķemeru Nacionālajā parkā sestdien, 22. augustā, notiks siena talka, aģentūra BNS noskaidroja Jūrmalas pilsētas pašvaldībā.

Pasākuma laikā paredzēts savākt nopļauto zāli, krūmus un atvases, bet atpūtas brīžos varēs klausīties speciālistu stāstījumā par apkārt esošajām dabas vērtībām un to nozīmi. Būs arī tematiskas radošās darbnīcas bērniem un talkai atbilstoša maltīte brīvā dabā.

Pašvaldība uzsver, ka piesakoties talkai, jābūt gataviem aptuveni četras stundas pavadīt fiziski aktīvā darbībā āra apstākļos, tādēļ jāģērbjas atbilstoši, kā arī pašiem jāparūpējas par aizsardzību pret insektiem un saules apdegumiem.

Talkas retu un aizsargājamu biotopu kopšanai, iesaistot plašāku sabiedrību, Ķemeru Nacionālajā parkā tiek rīkotas jau trešo gadu. Iepriekšējos gados tās ir bijušas tradicionālas siena talkas ar mērķi saglabāt īpašu, Latvijā un Eiropā aizsargājamu zālāju veidu – mitrus zālājus periodiski izžūstošās augsnēs. Šogad palīdzība ir nepieciešama kaļķainu zāļu purvu saglabāšanai.

Šobrīd kaļķaini zāļu purvi Latvijā ir reti un kopumā valstī aizņem tikai nedaudz vairāk par 1000 ha. Lielākās platības saglabājušās Rietumlatvijā un Kurzemes piekrastē, tai skaitā arī Kaņiera krastos, vēsta pašvaldība.

Pievienot komentāru

TV3: Eksprezidents Bērziņš un LU rektors Muižnieks ar aplausiem sveic filmu par Krimas aneksiju (44)Uz Rīgu šonedēļ bija atbraukusi Krievijas delegācija, ko vadīja Krievijas tirdzniecības un rūpniecības kamera. To uzņēma Rīgas mērs, zemkopības un arī ekonomikas ministrs, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Draugiem Facebook Twitter Google+