Pasaulē
Eiropa

Kemnicā ceturtdien notiks jauna protesta akcija0

Foto EPA/LETA

Vācijas policija ceturtdien gatavojas jaunam protestam pret imigrantiem austrumu pilsētā Kemnicā, kur divi līdzīgi protesti iepriekš pārauguši sadursmēs un uzbrukumos ārzemniekiem.

Ultralabējais grupējums “Pro Chemnitz” savā “Facebook” lapā raksta, ka rīkos protestu plkst.18 pie pilsētas futbola stadiona.

Saksijas federālās zemes policija lūgusi federālās policijas palīdzību, paziņoja Iekšlietu ministrija.

Federālās zemes policija saskārusies ar kritiku par pirmdien notikušā protesta uzraudzību, kur uz 7000 protestēju bija mazāk par 600 policistu.

Saksijas premjeram Mihaelam Krečmeram un Kemnicas mēram Barbarai Ludvigai stundu pēc ceturtdienas protesta sākuma paredzēts rīkot pilsoņu forumu, lai apspriestu vairākas dienas ilgās nekārtības pilsētā..

Protesta demonstrācijas Kemnicā sākās pēc naktī uz svētdienu notikušās vācieša Daniela H. slepkavības, kuras pastrādāšanā apsūdzēti divi imigranti.

Kā ziņots, naktī uz svētdienu Kemnicā izcēlās konflikts starp divām vīriešu grupām. Konflikta laikā sadurti trīs vīrieši, no kuriem viens vēlāk slimnīcā miris. Abi pārējie ar smagiem savainojumiem hospitalizēti.

Mediji vēsta, ka visi sadurtie ir vācieši.

Sākotnējā konflikta apstākļi nav skaidri, tomēr policija atzinusi, ka nazis nav ticis lietos pašaizsardzības nolūkos.

Sociālajos medijos izplatoties ziņām par slepkavību, īpaša uzmanība pievērsta incidentā iesaistīto valstspiederībai. Nogalinātais ir 35 gadus vecs Vācijas pilsonis, bet aizdomās par slepkavību tiek turēts 23 gadus vecs sīrietis un 22 gadus vecs irākietis.

Abi aizdomās turētie jau pirmdien apcietināti, un viņiem izvirzītas apsūdzības slepkavībā.

LA.lv