Sports
Ziemas sports

Kendijai Aparjodei vien 0,014 sekundes pietrūkst līdz sensacionālai medaļai PK posmā0


Kendija Aparjode koncentrējas startam Pasaules kausa posmā Sočos.
Kendija Aparjode koncentrējas startam Pasaules kausa posmā Sočos.
Foto: ITAR-TASS/SCANPIX/LETA

Latvijas kamaniņu braucējai Kendija Aparjodei sestdien vien 0,014 sekundes pietrūka līdz sensacionālai medaļai Sočos notiekošajā Pasaules kausa (PK) izcīņas pēdējā – devītajā – posmā.

Aparjode ieņēma ceturto vietu, kurā bija pēc pirmā brauciena, bet otro viņa veica teju nevainojami, uzrādot trešo labāko laiku. Diemžēl augstāk pakāpties šoreiz neizdevās, jo Kendiju no karjerā pirmā goda pjedestāla PK individuālās sacensībās šķīra vien 14 sekundes simtdaļas.

Tikmēr pārējās divas Latvijas pārstāves trasē kļūdījās, divu braucienu summā Elīzai Caucei paliekot desmitajā vietā, bet Ullai Zirnei esot vēl četras pozīcijas zemāk.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Pasaules kausa ieguvēja Natālija Geizenbergere no Vācijas, kura summā par 0,153 sekundēm apsteidza krievieti Viktoriju Demčenko. Trešā, no līderes atpalikdama 0,329 sekundes, bija vēl viena vāciete Dajana Eitbergere.

Tikmēr Aparjode uzvarētājai zaudēja 0,343 sekundes, bet Eitbergerei vien 0,014 sekundes. Latvijas sportistei šis bija labākais starts PK posmos šajā sezonā un karjerā, jo mājas trasē Siguldā viņa palika piektā.

Cauce no uzvarētājas atpalika par 0,679 sekundēm. Pēc pirmā brauciena viņa bija dalītā astotajā vietā, bet otrais brauciens viņai iesākās veiksmīgi, tomēr tā izskaņā tika pieļauta rupja kļūda, kas lika uzrādīt tikai 11.laiku un summā ierindoties desmitajā pozīcijā.

Otrais brauciens krietni labāks padevās Zirnei, kura pēc pirmā brauciena bija vien 18.vietā. Otrajā piegājienā viņa pamanījās uzrādīt piekto labāko rezultātu, kas summā ļāva pakāpties uz 14.pozīciju, kas dos iespēju svētdien braukt arī Sprinta kausā.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderei Geizenbergerei ir 982 punkti, kamēr ar 761 punktu seko vēl viena vāciete Jūlija Taubica, kura sestdien bija piektā. Cauce ar 441 punktu ir astotā, kamēr Aparjode ar 359 punktiem ir desmitajā vietā, tiekot divas pozīcijas augstāk, bet 12.vietā ar 323 punktiem ir Zirne.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka pirms tam sestdien divnieku sacensībās Andris un Juris Šici bija piektie, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš bija astotie, kamēr 11.vietu ieņēma Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs.

Svētdien vīru konkurencē Latviju pārstāvēs Kristers Aparjods, Riks Kristens Rozītis, Inārs Kivlenieks un Artūrs Dārznieks. Tāpat svētdien būs Sprinta kausa sacensības un komandu stafete.

LA.lv