×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
30. maijs, 2017
Drukāt

Kenedijs un viņa sievietes

1. "Ideālā pāra" ēnas puses

1no10
Foto - VidapressFoto - Vidapress

Šonedēļ, 29. maijā, ASV prezidentam Džonam Kenedijam būtu 100 gadu jubileja, bet atentāts izdzēsa viņa dzīvību jau 46 gadu vecumā. Neraugoties uz neilgo valdīšanas laiku, Kenedijs ir iegājis vēsturē kā viens no spilgtākajiem XX gadsimta politiķiem. Mazāk zināmas ir viņa privātās dzīves aizkulises, uz kuru fona Bila Klintona dēka ar Moniku Levinsku bija tikai tāda nevainīga izprieca.

Amerikas prezidentu gaitas ir aizraujošs materiāls vēsturnieku acīs, un viņiem garām nav paslīdējušas arī mīlas dēkas, kurās iesaistīti ASV vadītāji. Par leģendu šajā jomā kļuvis Džons Kenedijs, kura brunčumednieka slava pat aizēnojusi viņa tiešo pienākumu pildīšanu. “Mani moka galvassāpes, ja katru dienu nenodarbojos ar seksu,” Kenedijs mēdzis stāstīt saviem sarunu biedriem.

Kenedija izklaides sāpināja viņa sievu Žaklīnu, kurai nācās samierināties ar vīra neuzticību. Kenedijs ar Žaklīnu Lī Buvjē, kuru pasaule iepazina kā Džekiju, iepazinās 50. gadu sākumā, un jau drīz viņi apprecējās. Laulību apēnoja gan grūtības tikt pie mazuļa (Džekija piedzīvoja spontāno abortu, bet pirmā meitiņa piedzima nedzīva), gan Džona brunčumednieka slava. Runā, ka Džona tēvs vedeklai piedāvājis miljonu dolāru, lai viņa nešķir laulību. Žaklīna savu cenu pacēlusi līdz 20 miljoniem, ja tiks aplipināta ar kādu no veneriskajām slimībām – par to, vai tā patiešām noticis, ziņu nav.

Tolaik valdīja citi tikumi, un ASV prese piekopa klusēšanas taktiku, nerakstot par prezidenta vājībām. Mediji uzbūra pozitīvu tēlu, kas Džonu un Žaklīnu padarīja teju vai par idillisku pāri. Pirmās lēdijas stils vēl joprojām tiek kopēts neskaitāmās variācijās, kā obligātos elementus uzsverot pērļu rotas, izteiksmīgas saulesbrilles, augumam glaimojošas kleitas un prātā paliekošas cepures. Baltā nama ikdienas atspoguļošana Kenedijus padarīja par “sasniedzamiem” vienkāršajai tautai, bet savukārt Merilinas Monro izpildītā dziesma “Happy Birthday, Mr. President” kļuvusi par savdabīgu virsotni prezidenta attiecībās ar sievietēm ārpus ģimenes loka, un viņu nav maz.

  1. "Ideālā pāra" ēnas puses
  2. Dēka ar Merilinu
  3. Ģimenes draudzene
  4. Dāņu žurnāliste
  5. Holivudas aktrise un praktikantes
  6. Gangstera mīļākā
  7. Augstākās sabiedrības dāma
  8. Vācu prostitūta un amerikāņu striptīzmeitene
  9. Zviedru aristokrāte
  10. Kenediju lāsts

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+