Ķēniņam kautiņš AHL čempionāta spēlē 0

Latviešu uzbrucējs Ronalds Ķēniņš svētdien izcēlās ar kautiņu Amerikas Hokeja līgas (AHL) regulārā čempionāta mačā, bet viņa pārstāvētā Jūtikas “Comets” izcīnīja uzvaru.
“Comets” izbraukumā ar 5:3 (2:1, 1:1, 2:1) uzvarēja Providensas “Bruins” vienību.
Šajā mačā abas komandas kopumā izcēlās ar 46 soda minūtēm, bet Ķēniņš ar “Bruins” uzbrucēju Braienu Ferlinu izkāvās otrās trešdaļas sākumā. Pirms tam Ferlins bija rupji nospēlējis pret latvieša komandas biedru.
Ķēniņš šajā mačā veica vienu metienu pa pretinieku vārtiem, nopelnīja piecas soda minūtes un cīņu noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.
Sezonas pirmo pusi ne pārāk labi aizvadījušais Latvijas hokejists, kuram vairākos mačos laukumā neļāva doties arī savainojumi, šosezon AHL čempionātā “Comets” sastāvā 27 spēlēs guvis trīs vārtus un veicis 13 rezultatīvas piespēles, nopelnot pozitīvu lietderības koeficientu +2. Vēl sešas spēles Ķēniņš ir aizvadījis Nacionālajā hokeja līgā (NHL) Vankūveras “Canucks” rindās, taču pie rezultativitātes punktiem viņš tur netika.
Tikmēr zaudējumu cietusi uzbrucēja Ņikitas Jevpalova pārstāvētā Sanhosē “Barracuda”, kas savā laukumā ar 1:4 (0:1, 0:2, 1:1) piekāpās Ontario “Reign” hokejistiem.
Jevpalovs šajā spēlē metienus pa vārtiem neveica, dueli noslēdzot ar negatīvu lietderības koeficientu -1.
Latvijas hokejists savā AHL debijas sezonā aizvadījis 51 spēli, guvis četrus vārtus, veicis astoņas rezultatīvas piespēles un sakrājis negatīvu lietderības koeficientu -15.
Tikmēr zaudējumu piedzīvojusi Kristera Gudļevska pārstāvētā Sirakjūsas “Crunch” komanda, kas izbraukumā ar 2:4 (0:0, 1:3, 1:1) piekāpās Springfīldas “Falcons”.
Gudļevskis šajā mačā palika uz rezervistu soliņa, bet viņa konkurents Edams Vilkokss, kurš latvieti ir izkonkurējis no pirmā vārtsarga pozīcijas, atvairīja 28 no 31 pretinieka metiena.
Šosezon Gudļevskis AHL aizvadījis 30 spēles, vidēji mačā ielaižot 3,06 ripas un atvairot 90,1% pretinieku metienu. Vienu spēli sezonas sākumā Gudļevskis aizvadīja arī NHL kluba Tampabejas “Lightning” sastāvā.
AHL turnīra tabulā “Comets” ar 70 punktiem 60 spēlēs atrodas Ziemeļu divīzijas trešajā pozīcijā, kur sestā ar 62 punktiem 62 mačos ir “Crunch”, savukārt “Barracuda” ar 61 punktu 56 cīņās ierindojas ceturtajā pozīcijā Klusā okeāna divīzijā.