Publicitātes foto

Ķēniņam piektā spēle NHL un pirmā piespēle 0

Latviešu uzbrucējs Ronalds Ķēniņš trešdien izcēlās ar savu pirmo rezultatīvo piespēli Nacionālajā hokeja līgā (NHL), palīdzot viņa pārstāvētajai Vankūveras “Canucks” regulārā čempionāta mačā izbraukumā ar 5:4 (0:0, 3:1, 1:3, 1:0) pagarinājumā pārspēt Čikāgas “Blackhawks”.

Notriektā tautumeita 6

Lai gan mača 21.minūtē rezultātu atklāja “Blackhawks” līderis Patriks Keins, otrās trešdaļas turpinājumā Vankūveras komanda guva trīs vārtus, turklāt otrajos no tiem rezultatīvu piespēli nopelnīja Ķēniņš. Latvietis veica metienu uz vārtiem, taču vārtsargs to atvairīja, bet pirmais pie atlēkušās ripas bija Bo Horvarts, raidot to vārtos. Lai gan “Canucks” komanda mača gaitā nonāca vadībā ar 3:1 un 4:2, Čikāgas klubs prata atspēlēties un panākt pagarinājumu, kura otrajā minūtē uzvaras vārtus Vankūveras kluba labā guva Dāniels Sedīns.

Ķēniņš šajā mačā laukumā pavadīja 11 minūtes un 25 sekundes, kas bija otrais mazākais spēles laiks starp “Canucks” hokejistiem, taču veica trīs metienus pa pretinieku vārtiem, izpildīja divus spēka paņēmienus un izpelnījās neitrālu lietderības koeficientu.

Ķēniņš pirms divām nedēļām pirmoreiz karjerā tika izsaukts uz “Canucks” vienību no fārmkluba Jūtikas “Comets”, kas sacenšas Amerikas Hokeja līgā (AHL), bet vēlāk piedzīvoja debiju NHL, palīdzot Vankūveras vienībai ar 5:2 pārspēt latvieša Zemgus Girgensona pārstāvēto Bufalo “Sabres” komandu.

Savukārt jau nākamajā duelī pret “Wild” viņš atzīmējās ar pirmo vārtu guvumu, neglābjot komandu no zaudējuma ar 2:3, bet pēc tam sekojošajā mačā viņš guva arī otros vārtus, palīdzot Vankūveras komandai ar 3:2 papildlaikā apspēlēt Vinipegas “Jets”.

Piecu maču laikā Ķēniņš guvis divus vārtus un veicis vienu rezultatīvu piespēli, izpelnoties pozitīvu lietderības koeficientu +2.

Pašlaik 23 gadus vecais Ķēniņš aizvada savu pirmo sezonu Ziemeļamerikā, kur līdz šim 36 spēlēs AHL turnīrā bija guvis piecus vārtus un veicis septiņas rezultatīvas piespēles. Šajā laikā viņš iekrājis pozitīvu lietderības koeficientu +6.

Ķēniņš kļuvis par ceturto Latvijas izlases spēlētāju, kurš spēlējis “Canucks” komandā. Iepriekš šīs vienības sastāvā laukumā devušies uzbrucējs Herberts Vasiļjevs, kā arī vārtsargi Artūrs Irbe un Pēteris Skudra. Tāpat viens no “Canucks” leģendārākajiem spēlētājiem vēsturē ir latviešu izcelsmes Kanādas hokejists Harolds Šnepsts.

Ķēniņš aizpagājušajā vasarā noslēdza divu gadu līgumu ar “Canucks”, taču pagājušo sezonu viņš pavadīja, izīrēts savai iepriekšējo gadu komandai Cīrihes “ZSC Lions”, ar kuru kļuva par Šveices čempionu.

Nākamo spēli “Canucks” aizvadīs piektdien, savā laukumā uzņemot Bostonas “Bruins”

“Canucks” vienība ar 63 punktu 53 spēlēs atrodas otrajā vietā Klusā okeāna divīzijas kopvērtējumā, kas dod sesto vietu Rietumu konferencē.

Tikmēr Girgensona pārstāvētā “Sabres” pēc 55 aizvadītiem mačiem ar 35 punktiem stabili ir vājākā komanda Atlantijas divīzijā, kā arī ieņem noslēdzošo 16.vietu arī Austrumu konferencē. Arī visas līgas kopvērtējumā tā pašlaik ir pēdējā.