×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
7. augusts, 2013
Drukāt

Ķēniņš: Galva vēl pustukša, bet līgums ar “Canucks” dubultos motivāciju

Foto-Juris KalniņšFoto-Juris Kalniņš

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Ronalds Ķēniņš (22) ir pārliecināts, ka spēs pierādīt savu piederību Nacionālajai hokeja līgai (NHL). Jūlijā viņš bija Vankūveras “Canucks­” un Vinipegas “Jets” jauno spēlētāju nometnēs, ar pirmo no šiem klubiem arī parakstījis divvirzienu līgumu uz diviem gadiem. Nākamajā sezonā gan Ķēniņam vēl Šveicē jāatstrādā līgums ar Cīrihes “ZSC Lions”, un tad – pēc lielā sapņa uz Ziemeļameriku.

Video analīze

– Kā tev radās iespēja piedalīties NHL klubu nometnēs?

– Jau pasaules čempionāta laikā Helsinkos ar mani tikās NHL klubu skauti, pēc tam zvanīja no Vankūveras un Vinipegas, aicinot uz jauno spēlētāju nometnēm. Vai jutos pārsteigts? NHL bija tāds tālais mērķis, par kuru šobrīd nedomāju. Aktuālais bija iet soli pa solim, kļūt labākam Šveicē.

– Vai Helsinkos, zinot, ka skauti vēro katru tavu darbību, neradās papildu nervozitāte?

– Nē, par to vispār nedomāju. Jaunieša gados man bija tāda slimība – jutos sasaistīts, ja tribīnēs sēdēja daudz skatītāju. Tagad vienalga, izdodas apkārtējo “bildi” neievērot.

– “Canucks” nometnē biji kopā ar Miku Indraši.

– Tas man ļāva justies drošāk. Turējāmies kopā ārpus laukuma, un, kad viens no spēlētājiem guva traumu, mūs salika arī vienā maiņā. Uzskatu, ka Mikam labi gāja, viņš izcēlās ar tehnisko arsenālu.

– Kā pašam šķiet, ar ko tu izcēlies?

– Iespējams, ar spēles stilu – vērtētāji redzēja, ka eju stūros, cīnos par ripu. Varbūt mana sagatavotība pārliecināja, pašā sākumā bija jāiziet medicīniskie un fiziskie testi. Ierados pietiekami labā formā, tāpēc nebija problēmu un nekas nesagādāja grūtības. Slidošanu un metienu filmēja video, tas bija interesanti – ieej tādā aparātā, dators dod piespēli un tu met pa vārtiem.

– Kāds secinājums – tev ir labs vai šķībs metiens?

– Nu, tāds pašķībs jau bija (smejas). Par slidošanu vēl tikai gaidu video analīzi.

– Ko tev ieteica uzlabot?

– Neko tādu neteica. Nometnes beigās pasauca mani uz biroju un sacīja, ka gribot parakstīt līgumu. Ka esot priecīgi un nav gaidījuši, ka es sevi tā parādīšu. Uz Vinipegu nemaz negribējās braukt, jo nedēļa Vankūverā bija grūta, visa diena aizņemta, tikai vakari brīvi. Zināju, ka atkal būs jādara tas pats un Vinipega kā pilsēta ir neinteresanta, ne salīdzināt ar Vankūveru.

– To tev Artūrs Kulda pastāstīja?

– Nē, jau Vankūverā man izteica līdzjūtību tie, kuri zināja, ka tālāk jādodas uz Vinipegu.

Līderis futbolā

– Kā vienojāties ar “Canucks”, ka vēl gadu tomēr paliec Šveicē?

– Teica, ka gribot mani uzreiz, bet es atbildēju, ka “ZSC Lions” sistēma mani izaudzinājusi un nevaru šveiciešus tā pamest. Mans aģents piedāvāja parakstīt līgumu un izīrēt mani uz gadu Cīrihei, viņi piekrita. Visā šajā procesā konsultējāmies arī ar “ZSC Lions”, kur nekādus šķēršļus nelika.

– Šogad tev bija trešais pasaules čempionāts. Pēc iepriekšējiem no Ziemeļ­amerikas nebija nekādas intereses?

– Kaut kas bija, taču acīmredzot ne tik nopietni, jo beigās nekas nesanāca.

– Kādu situāciju iezīmēja “Canucks” pārstāvji? Vai tavs ceļš uz NHL sāksies caur fārmklubu?

– Par to vispār nerunājām, bet noteikumi ir zināmi – aizbrauc uz pirmās komandas nometni un trenējies. Viss atkarīgs no tā, kā būsi sagatavojies. Iespējas spēlēt NHL, manuprāt, ir lielas. Viņi jau mani izvēlējās ne tādēļ, lai es spēlētu AHL.

– Vai līgums ar “Ca­nucks” tevī radījis dubultu motivāciju strādāt un attīstīties?

– Protams! Tagad vēl nopietnāk skatos uz hokeju. Man jau tikai 22 gadi un galva pustukša, var viegli pazaudēt sevi. Piezvana draugs, aizejam kaut kur pasēdēt. 32 gados saproti, ka tā nevar darīt. Vajag kļūt nopietnākam un vēl vairāk strādāt.

– Tas nozīmē, ka turpmākā gada laikā Cīrihes krogos tevi nevarēs sastapt?

– Tā jau nav, ka nevar nekur aiziet, bet viss ar apdomu.

– Kā “ZSC Lions” gatavojas sezonai, kādi komandai mērķi?

– Sausie treniņi beigušies un pirmdien sākas ledus, trešdien pirmā pārbaudes spēle pret otro komandu. Galvenā trenera amatā paliek Marks Kraufords. Komanda ir laba, lai gan sastāvs mainījies – no līderu gala aizgājuši Šveices izlases uzbrucēji Monē un Ambīls. Bet ir vietā jauni spēlētāji. Pagaidām grūti pateikt, kāda varētu būt mana loma šajā variantā. Vienīgais, kas skaidri iezīmējies – futbolā esmu viens no labākajiem (smejas).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+