Sports
Hokejs

Ķēniņš: trīs tituli ar Cīrihi ļāva saprast, kas nepieciešams uzvarām0

foto – Paula Čurkste/LETA

Spēlējot Ziemeļamerikā, Latvijas hokejists Ronalds Ķēniņš iemācījās daudz ko jaunu, intervijā savam jaunajam klubam “Laussane” pastāstīja pats hokejists.

27 gadus vecais Ķēniņš pēc triumfa Šveices augstākajā hokeja līgā (NLA) ar Cīrihes “Lions” atradis jaunu darba vietu citā Šveices vienībā “Laussane”.
“Lausanne” vienība ziņoja, ka vienošanās panākta uz trim sezonām.

“Esmu dinamisks spēlētājs. Spēka uzbrucējs, kurš uz ledus rada lielu enerģiju,” sevi kā hokejistu raksturoja Ķēniņš. “Man patīk spēlēt fizisku hokeju tikpat daudz, cik gūt vārtus.”

Ķēniņš, kurš no 2014. līdz 2016.gadam spēlēja Ziemeļamerikā, aizvadot 43 spēles Nacionālajā hokeja līgā (NHL), izteicās, ka, otrpus okeānam iemācījies daudz jaunu lietu.

“Tā bija iespēja izzināt jaunu kultūru un adaptēties jaunā vidē. Tāpat gan Ziemeļamerikā, gan Šveicē esmu iepazinis lieliskus komandas biedrus. Trīs tituli ar Cīrihes komandu man deva vērtīgu pieredzi un ļāva saprast, kas nepieciešams, lai izcīnītu titulus.”

“Lozanna ir hokeja pilsēta un es nevaru sagaidīt, kad varēšu to iepazīt tuvāk. Man ar klubu ir ļoti labi kontakti,” stāstīja Ķēniņš. “Jūtu, ka komandas vadība man uzticas un man to apzināties ir svarīgi. Esmu gatavs pieņemt jaunus izaicinājumus.”

Latviešu spēlētājs arī pauda, ka hokeja sezonas ir garas gan ar kāpumiem, gan kritumiem. “Čempionu kauss pilnībā parāda to, ka komanda iet pareizajā virzienā.”

Šveices čempionāta finālsērijā “Lions” uzvarēja Elvja Merzļikina pārstāvēto “Lugano” ar rezultātu 4-3. Tādējādi Ķēniņš izcīnīja savu trešo čempiona titulu Šveicē.

“Lions” klubs par Šveices čempionu kļuvis deviņas reizes, iepriekšējo reizi to paveicot 2014. gadā, bet 2012. gadā komanda kopā ar Ķēniņu to paveica, kad to trenēja Bobs Hārtlijs, kurš pašlaik vada Latvijas valstsvienību. Tikmēr “Lugano” par Šveices čempioni kļuvusi septiņas reizes, bet pēdējo reizi tas notika tālajā 2006. gadā.

Saistītie raksti

Ķēniņš izslēgšanas turnīrā 18 spēlēs guva piecus vārtus un veica sešas rezultatīvas piespēles, būdams starp komandas rezultatīvākajiem spēlētājiem. Savukārt regulārajā čempionātā viņam neklājās tik labi, jo uzbrucējs 40 mačos guva vienus vārtus un veica deviņas rezultatīvas piespēles.

LA.lv