×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
11. jūlijs, 2016
Drukāt

Ķēpājumu kampaņas ietvaros Rožu laukumā uzstādīts vides objekts – būris (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Turpinot pievērst sabiedrības un īpaši jauniešu uzmanību ķēpājumiem pilsētvidē, informatīvi izglītojošās kampaņas “Mežoņi dzīvo mežā. Te ir Liepāja!” ietvaros Rožu laukumā uzstādīts vides objekts – būris, kas ir kā atgādinājums tam, ka ķēpājumu radīšana un citu īpašuma bojāšana ir krimināli sodāma.

Būris ir simbols pārkāpuma nopietnībai – ne visi apzinās, ka par sveša īpašuma apķēpāšanu iestājas kriminālatbildība. Izmantojot būri, kas raisa spēcīgas asociācijas ar izolāciju un ieslodzījumu, sabiedrībai tiek likts aizdomāties par to, ka īpašumu apķēpāšana ir noziegums, par kuru paredzēts nopietns sods.

Lai aktualizētu ķēpājumu problēmu un rosinātu par to domāt pēc iespējas lielākai sabiedrības daļai, būra novietošanai izvēlēts pats Liepājas centrs – Rožu laukums. Vides objekts Rožu laukumā atradīsies no 11. līdz 17.jūlijam, tā autors ir metālmākslinieks Reinis Kuncītis.

Kampaņas ietvaros pilsētvidē – pieturvietās un uz reklāmas piloniem – izvietoti arī kampaņas plakāti.

Lai Liepājas jaunieši vasaras brīvlaikā varētu radoši izpausties, atgādinām, ka visu vasaru – līdz 31. augustam, turpinās grafiti zīmējumu konkurss uz oficiālās grafiti sienas – stadiona “Daugava” žoga. Labākā darba autors, ko izvēlēsies grafiti mākslinieks Kiwie, laimēs “Lokal Boards” skeitborda dēli. Lai piedalītos konkursā, pēc sava darba radīšanas grafiti mākslinieki tiek aicināti to nofotografēt un līdz 31. augustam atsūtīt uz e-pastu: grafiti@dome.liepaja.lv.

Informatīvi izglītojošās kampaņas “Mežoņi dzīvo mežā. Te ir Liepāja!” mērķis ir pievērst sabiedrības un īpaši jauniešu uzmanību pilsētvides ķēpājumu problēmai un veicināt sapratni, kādas neērtības un zaudējumi tiek radīti iedzīvotājiem, kuru īpašumi tiek apķēpāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nemot vērā Rīgas Domes bezdarbību šajā jautājumā, jādomā, ka tiek speciāli uzspiesta pretīga vide, attaisnojoties ar dažu ” alu ” cilvēku darbošanos. Mūsdienās, kaut nedaudz saprātīgs jaunietis, kuram nav novirzes psihē un kurš nav dauns, strādā ar datoru. RD var bezgalīgi stāstīt par jauniem projektiem, kas saistīti ar labiekārtošanu( ” nobirumu nevar nosvērt”), taču gadiem nav ne gribas, ne resursi, lai izvērstu sarunu ar šiem jauniešiem, kā arī sodītu. Ja gribētu, tad jau sauktu pie atbildības!! Rīga jāpārtaisa par sādžu- Jaungada zili baltie rotājumi kā padomijā, sirsniņa uz RĪGA-vismaz to atkarojām!

  2. Un kad Rīgā sāks apkarot sienu ķēpātājus?

  3. Nu tad beidzot! Prieks par liepājniekiem. Un kad Rīgas dome vērsīsies pret sienu ķēpātājiem un policija sāks tos meklēt? Sākot jau no mēra Birka laikiem rīdziniekiem mēģina iestāstīt, ka viņu māju sienu apķēpāšana un nocūkošana esot “māksla” un jaunieši tā “izpaužoties”, jo nabadziņiem laikam nav naudas papīram, uz kā zīmēt, utt. Pirms vairākiem gadiem kopā ar namu pārvaldes “Mežciems” galveno inženieri uzrakstījām vēstuli policijai par sveša īpašuma tīšu bojāšanu – sienu ķēpājumiem. Dažām mājām sarēķinājām sabojāto sienu platību un nodarītos zaudējumus. Saņēmām melīgu atbildi, ka smērējumi esot “viegli notīrāmi”, kaut gan tie veikti ar krāsām no aerosola baloniņiem. Blokmāju sienas pārkrāsot nav iespējams. Rīgā tagad katra māja ir noķēpāta! Pilnīgi riebjas no darba nākt mājās! Ar Rīgas domes un policijas visatļautību Rīga pārvērtusies par visneglītāko Latvijas pilsētu!

Draugiem Facebook Twitter Google+