×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
27. jūlijs, 2015
Drukāt

Keramikas izstādē Rotko centrā – gan kolēģu portreti, gan jūras būtnes

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ilona Šauša, "Jūras būtnes".

No 1. augusta līdz 1. septembrim Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā varēs apskatīt Daugavpils mākslinieces Ilonas Šaušas keramikas izstādi “Un tad”, LA.lv uzzināja mākslas centrā.

Izstādē iekļauta virkne jaunradīto Ilonas Šaušas darbu, kā arī daži pēdējās desmitgades laikā tapušie darbi, kas radīti dažādos vizuālās mākslas medijos.

Kopš 2007. gada Ilona Šauša neatlaidīgi strādā pie rudzu ieraugā rūdītās keramikas izzināšanas, atjaunošanas un reģiona zīmola “Baltic raku” veidošanas, tāpēc nozīmīga izstādes sastāvdaļa ir rudzu ieraugā rūdītie darbi, kas skatītāju iepazīstinās ar 600 gadus senu Baltijā pielietotu podniecības tehniku, kuras atjaunošana ir viens no autores virsuzdevumiem, stāsta Rotko centra pārstāve Tatjana Kolota.

Izstāde ir arī autores veltījums saviem kolēģiem. Tajā būs apskatāmi Daugavpils mākslinieku skulpturāli portreti, kuros attēlotajiem personāžiem piešķirtas viduslaiku, jūgendstila, tatāru-mongoļu vai mūsdienu kultūras varoņu iezīmes, izceļot to īpašo tēlu un personības vērtību, kura diemžēl ikdienas dzīvē reti tiek ievērota.

Ilonas Šaušas izstādi atklās sestdien 1. augustā plkst. 16 Marka Rotko mākslas centrā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+