Sports
Citi sporta veidi

Kerbere atkal pirmā, Sevastova nedaudz atkāpjas 0

AFP/LETA

Vācijas tenisiste Angelika Kerbere jaunākajā WTA rangā, kas publicēts pirmdien, atguvusi pirmo vietu, kamēr Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova atkritusi par divām pozīcijām un tagad ieņem 25.vietu.

Pašlaik 29 gadus vecā Kerbere pirmo reizi par pasaules ranga līderi kļuva pēc pērn uzvarēta ASV atklātā čempionāta, no galvgaļa nostumjot ilgstoši pirmajā vietā esošo amerikānieti Serēnu Viljamsu. Tomēr turpinājums vācietes izpildījumā bija pieticīgs, jo viņa vairs neizcēlās ar vērā ņemamiem sasniegumiem. Viņa pirmo pozīciju noturēja 20 nedēļas, tomēr pēc tam, kad Viljamsa uzvarēja Austrālijas atklātajās meistarsacīkstēs, amerikāniete atguva pasaules ranga pirmo pozīciju.

Tomēr Viljamsa marta sākumā atteicās no dalības prestižajā Indianvelsas WTA “Premier” turnīrā, kur viņai pērn izdevās sasniegt finālu. Šo iespēju izmantoja Kerbere, kura šajā turnīrā aizkļuva līdz ceturtajai kārtai, kas viņai ļāva atgūt pasaules ranga pirmo pozīciju.
Ttrešo vietu pasaules rangā saglabājusi čehiete Karolīna Plīškova

Savukārt no Latvijas tenisistēm pirmā rakete ir Sevastova, kura no savas karjeras rekorda 23.vietas atkāpusies uz 25.pozīciju. Šonedēļ viņai gaidāma dalība Maiami “Premier” turnīrā, kur viņa ir izlikto spēlētāju vidū, tāpēc pirmā kārta viņai ir brīva. Otrajā kārtā Sevastovas pretiniece būs Riodežaneiro olimpisko spēļu čempione Monika Puiga no Puertoriko, kura pasaules rangā atrodama 40.vietā, vai rumāniete Sorana Kirstija, kura ir planētas 65.rakete.

Februāra izskaņā Sevastovai padevās ļoti veiksmīgs Dubaijas WTA “Premier” sērijas turnīrs, kas hierarhijā ir aiznākamajā līmenī aiz “Grand Slam”. Šajās “Premier 5” sacensībās Latvijas pārstāve pirmo reizi karjerā aizkļuva līdz pusfinālam, kas ļāva sasniegt jaunus augstumus WTA rangā.
Latvijas dāmu tenisa visu laiku augstākā vieta ir Larisas Neilandes 1988.gadā sasniegtā 13.vieta.

Otrā spēcīgākā Latvijas tenisiste joprojām ir Aļona Ostapenko, kura rangā saglabājusi iepriekš ieņemto 64.vietu. Viņai turnīrā Maiami būs jāspēkojas pret kādu no kvalifikācijas veiksminiecēm, kamēr uzvaras gadījumā nākamajā mačā būs jātiekas ar pasaules trešo raketi Plīškovu.
Februārī Ostapenko cieta neveiksmi Dubaijas turnīra pirmajā kārtā un tādējādi nespēja nosargāt 585 WTA ranga punktus, ko viņa pirms gada šajā laikā ieguva, aizkļūstot līdz Dohas WTA “Premier” turnīra finālam. Līdz ar to tika piedzīvots ievērojams kritums rangā no 34.pozīcijas uz 71, taču šobrīd izdevies nedaudz savu situāciju uzlabot. Ostapenko WTA rangā var sākt jaunu augšupeju, jo nākamie lielie punkti viņai jāaizstāv vien aprīļa sākumā, kad viņa pirms gada sasniedza pusfinālu Katovices WTA “International” turnīrā.

Savukārt Latvijas trešā rakete joprojām ir Diāna Marcinkēviča, kura atguvusi piecas vietas un tagad atrodama 295.pozīcijā, kamēr Ernesta Gulbja pusmāsa Laura Gulbe ir 1135.vietā.

Saistītie raksti

Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā Ernests Gulbis jaunākajā ATP rangā, kas publicēts pirmdien, zaudējis trīs vietas un tagad ieņem 172.vietu.
Gulbis marta sākumā piedzīvoja zaudējumu prestižā Indianvelsas “Masters 1000” sērijas turnīra kvalifikācijas pirmās kārtas mačā, bet sacensību apritē viņš atgriezīsies pirmdien, kad ap plkst.19 pēc Latvijas laika aizvadīs Maiami “Mesters 1000” turnīra kvalifikācijas pirmās kārtas maču Ukrainas tenisistu Serhiju Stahovski, kurš ir planētas 111.rakete un pret kuru šosezon latvietis guvis savu vienīgo uzvaru.

Valsts otrā rakete Miķelis Lībietis atguvis vienu vietu un ieņem 426.pozīciju. Pagājušā gada novembra beigās sasniegtā 352.vieta ir latvieša karjeras rekords. Pērnā gada augustā viņš pirmo reizi karjerā iekļuva starp ranga 400 labākajiem tenisistiem, ieņemot 381.vietu, bet vēlāk atkal no ceturtā simta izkrita.
Savukārt Mārtiņš Podžus atguvis četras vietas un ieņem 829.pozīciju, bet Krišjānis Stabiņš atrodas 939.vietā. Savukārt 1536.vietā ir Rūdolfs Mednis, kamēr Jānis Podžus ir 1616.pozīcijā, bet Artūrs Lazdiņš ir 1640.vietā. Visbeidzot Rihards Emuliņš pašlaik atrodas 1645.pozīcijā.

LA.lv