×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
21. aprīlis, 2013
Drukāt

Kerijs: ASV dubultos palīdzību Sīrijas opozīcijai

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP
ASV dubultos palīdzību Sīrijas opozīcijai līdz 250 miljonu dolāru (125 miljonu latu) apjomam un paplašinās neletālo militāro palīdzību nemiernieku karotājiem, 20.aprīlī pavēstīja Savienoto Valstu valsts sekretārs Džons Kerijs.

Neletālā militārā palīdzība būs kas vairāk par pašreizējām pārtikas un medikamentu piegādēm, pēc starptautiskās “Sīrijas draugu” kontaktgrupas sanāksmes Stambulā sacīja valsts sekretārs, tiesa, šo tēmu plašāk neizvēršot.
“Šis konflikts tagad izplešas pāri robežām un patlaban apdraud kaimiņvalstis,” preses konferencē sacīja Kerijs. “Šī asinsizliešana ir jāaptur.”
“Prezidents man ir licis pastiprināt mūsu centienus,” viņš sacīja. “Šodien var droši teikt, ka mēs atrodamies kritiskajā brīdī.”
Valsts departaments pavēstīja, ka strādās kopā ar Sīrijas opozīciju, lai vienotos, kā jaunā palīdzība var tikt izlietota. Tas, kāda veida neletālā militārā palīdzība tiks piešķirta, tiks “noteikts sadarbībā ar Augstākās militārās padomes vadību”, norādīja Valsts departamentā.
Vašingtona ir gatava nemierniekus apgādāt ar kaujas laukā izmantojamu aizsardzības ekipējumu – aizsargbruņām, bruņu transportu, nakts redzamības un komunikāciju iekārtām -, tomēr ne ar ieročiem, kā to ir pieprasījuši paši nemiernieki, vēsta ASV mediji.
ANO lēš, ka Sīrijas konfliktā dzīvību zaudējuši aptuveni 70 000 cilvēku. Valsti pametuši 1,2 miljoni bēgļu, bet pašā Sīrijā pārvietoto personu skaits jau sasniedzis četrus miljonus.
Kā Damaskas, tā opozīcijas pārstāvji izteikušies, ka apsver miera sarunu iespēju, tomēr nekādas naidīgo pušu tikšanās pagaidām nav izdevies sarīkot.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+