×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Kerijs: ASV ir pilnībā gatavas aizsargāt Japānu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV ir pilnībā gatavas aizsargāt Japānu, 14.aprīlī Tokijā, tiekoties ar Japānas ārlietu ministru Fumio Kisidu, apliecināja ASV valsts sekretārs Džons Kerijs.

“ASV ir pilnībā uzticīgas Japānas aizsardzībai,” norādīja Kerijs.

Kā jau vēstīts, Ziemeļkoreja 12.aprīlī brīdināja Japānu, ka Tokijai jārēķinās ar kodoltriecienu, ja tā iesaistīsies konfliktā, kas varētu izcelties Korejas pussalā.

Phenjana kā “provokatīvus” nosodījusi Japānas paziņojumus, ka tā varētu pārtvert Ziemeļkorejas ballistisko raķeti, par kuras iespējamo palaišanu pēdējā laikā ziņo mediji.

Tokijas iejaukšanās var novest pie tās bojāejas “kodolliesmās”, teikts Korejas Centrālās ziņu aģentūras izplatītajā paziņojumā.

“Japāna vienmēr ir mūsu revolucionārās armijas mērķeklī, un, ja Japāna izdarīs vismazāko kustību, kara dzirksts Japānu skars pirmo,” teikts paziņojumā. “Japānai jānāk pie prāta un jāuzvedas pareizi.”

Spriedze Korejas pussalā pakāpeniski pieaugusi, kopš Ziemeļkoreja decembrī izmēģināja tāla darbības rādiusa raķeti, bet februārī veica savu trešo kodolizmēģinājumu.

Phenjana pēdējo nedēļu laikā pastāvīgi izsaka draudus par iespējamo karadarbības sākšanu, tostarp draudot pielietot kodolieročus. Tiesa, eksperti apšauba komunistiskās valsts spējas savus draudus īstenot.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+