×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. februāris, 2016
Drukāt

Kerijs: Bēgļu krīze ir teju eksistenciāls drauds Eiropai (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Bēgļu un imigrantu masveida ieplūdums Eiropā rada “teju eksistenciālu draudu” kontinentam, sestdien paziņoja ASV valsts sekretārs Džons Kerijs.

‘Mēs piedzīvojam smagāko humāno krīzi Eiropā kopš Otrā pasaules kara,” Minhenes Drošības konferencē pavēstīja Kerijs. “ASV saprot šī drauda teju eksistenciālo dabu politikai un Eiropas dzīves būtībai.”

Viņš uzslavēja Vācijas kancleri Angelu Merkeli par “lielas drosmes izrādīšanu, palīdzot tik daudziem, kuriem vajag tik daudz”, kā arī cildināja Eiropas kopienas, kas uzņemt no vardarbības bēgošos cilvēkus un savā sabiedrībā noraida neiecietību un rasismu.

Atbilstoši ES robežaģentūras “Frontex” datiem pērn ES ieradušos nelegālo imigrantu skaits pārsniedz 1,2 miljonus.

Lielākā nelegālo imigrantu daļa necenšas palikt pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz – Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, decembrī atzina Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Migrantu “krīze”. Tas ir ASV Rokveleru, Sorosau un citu ekonomisko noziedznieku apmaksāts pasākums Eiropas kultūras un baltās rases iznīcināšanai.

  2. Tā nav krīze, bet labi organizēts ES sagraušanas ledlauzis n. 2. Pirmais bija 30 gadu beigās – tikai ūsainim paveicās tikt līdz Berlīnei. Šodien, rīt plānos pat Parīze…

Draugiem Facebook Twitter Google+