×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
25. aprīlis, 2014
Drukāt

Kerijs brīdina Krieviju: iespēju logs aizveras (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs asi kritizējis Krieviju, norādot, ka tā pretēji solītajam Ženēvas sarunu laikā nav veikusi nevienu konkrētu soli, lai mazinātu spriedzi Ukrainā.

Kerijs norādīja, ka Ukrainas pagaidu valdība tikmēr spērusi virkni soļus, lai mazinātu saspīlējumu. “Pagaidu premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks apņēmies veikt visaptverošas konstitucionālās reformas, kas vairāk varas nodot Ukrainas reģioniem. Viņš arī apņēmies aizsargāt krievu valodas statusu. Jaceņuks tieši atbildējis krievu bažām, un viņš to izdarīja jau pirmajā dienā,” uzsvēra Kerijs.

Savā uzrunā Kerijs skarbus vārdus veltīja arī Krievijas izvērstajai propagandai. “Propagandas rupors, kas ir valsts sponsorētā “Russia Today” programma, ir norīkots virzīt prezidenta Putina fantāzijas par to, kas notiek,” paziņoja valsts sekretārs, piebilstot, ka televīzijas kanāls “Russia Today” “visu laiku” pavada, lai propagandētu sagrozītus faktus par to, kas notiek vai nenotiek Ukrainā.

Laikraksta “Kyiv Post” interneta vietnē arī publicēts Kerija raksts. Tajā viņš norāda: “Realitāte ir tāda, ka krīzi nevar atrisināt, kad tikai viena puse ir gatava darīt nepieciešamo, lai izvairītos no konfrontācijas. Kopš Ženēvas konferences katru dienu – līdz pat šai dienai, kad Krievija netālu no Luhanskas apgabala izvietoja bruņutransportierus – pasaule pieredzējusi divu valstu stāstus. Divas valstis ar ievērojami atšķirīgu izpratni par to, ko nozīmē starptautisko līgumu ievērošana.” Viņš piebilda, ka Krievijai atlicis ļoti maz laika, lai mainītu savu uzvedību. “Iespēju logs veras ciet,” sacīja Kerijs. “Prezidents Putins un Krievija atrodas izvēles priekšā. Ja Krievija izvēlēsies mazināt spriedzi, mēs visi par to priecāsimies. Bet, ja tā to nedarīs, pasaule parūpēsies par to, lai Krievijai par to būtu jāmaksā.”

Ar šādu paziņojumu ASV valsts sekretārs nāca klajā pēc tam, kad Krievijas armija, atbildot Ukrainas drošības dienestu pretterorisma operācijai Slovjanskas pilsētas pievārtē, Ukrainas pierobežā uzsāka militārās mācības.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. ko okupeji baltiju te nau afganistana-libija sirija iraka izvac armiju no baltijas…

  2. Ja neko citu, tad tagad rietumu vientieši būs iepazinušies ar krievu nacismu. Arī tas ir pozitīvi. Ar nopietnām sankcijām gan nav ko gaidīt, tās ir jāieved tūlīt. Krievi vilcināšanos iztulko kā vājuma pazīmi.

  3. Krievija gaida izdevīgāko brīdi atklātam iebrukumam Ukrainā- tā būs ,,miera uzturēšanas misija”.

Draugiem Facebook Twitter Google+