×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. maijs, 2014
Drukāt

Kerijs draud Krievijai ar sankcijām Ukrainas vēlēšanu izjaukšanas gadījumā

LETA/AFPLETA/AFP

Ja Krievija un tās sabiedrotie Ukrainā izjauks prezidenta vēlēšanas, ASV un tās sabiedrotie Eiropā ieviesīs sankcijas pret Krievijas ekonomikas nozarēm, brīdinājis ASV valsts sekretārs Džons Kerijs.

“Mēs uzsveram, cik svarīgi ir sarīkot brīvas un taisnīgas 25.maijā paredzētās vēlēšanas visā Ukrainas teritorijā, tostarp, kas nav mazsvarīgi, arī tās austrumu reģionos,” preses konferencē Londonā pēc tikšanās ar Eiropas ārlietu ministriem pavēstīja Kerijs.

Viņš aicināja Krieviju ar cieņu attiekties pret ukraiņu tautas gribas izpausmi un norādīja, ka “mēs atbalstām valdību Kijevā tās nopietnajos, konkrētajos plānos palielināt reģionu autonomiju”.

Arī Lielbritānijas ārlietu ministrs Viljams Heigs tajā pat preses konferencē izteicās, ka “Krievijas uzvedība attiecībā uz Ukrainas vēlēšanās noteiks, vai pret to tiks noteiktas daudz plašākas ekonomiskās un tirdzniecības sankcijas”.

“Mēs visi piekrītam turpināt gatavot sankcijas, tajā pat laikā aicinām Krieviju pārtraukt jebkuras darbības, kas vērstas uz vēlēšanu izjaukšanu, un virzīties pa miera ceļu,” sacīja Heigs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+