Uncategorized

Keriju apstiprina valsts sekretāra amatā 0

Foto – AFP

ASV Senāts apstiprināja senatoru Džonu Keriju valsts sekretāra amatā. Par Kerija apstiprināšanu nobalsoja 94 senatori, bet pret bija trīs likumdevēji.

Kerija apstiprināšana Senātā notika salīdzinoši ātri, ņemot vērā, ka viņa kandidatūru atbalstīja abu partiju politiķi. 69 gadus vecais Demokrātu partijas veterāns pēdējos 28 gadus strādājis ASV Senātā. Kerijs Senātā pārstāvēja Masačūsetsu. 2004. gadā viņš neveiksmīgi kandidēja uz ASV prezidenta amatu. Pagājušajā nedēļā Kerijs rosināja esošās ārpolitikas problēmas uztvert ar jaunu domāšanu. “Amerikāņu ārpolitiku nenosaka tikai bezpilota lidmašīnas un karavīru izvietošana,” uzrunājot Senāta Ārlietu komiteju, norādīja Kerijs. Runājot par ASV ārpolitiku, jārunā arī par palīdzību, cīņu pret slimībām, nabadzību un represijām un “balss došanu mēmajiem”, atzīmēja kādreizējais prezidenta amata kandidāts, kurš 2004. gadā zaudēja vēlēšanās republikānim Džordžam Bušam. Izklāstot savu viedokli ārpolitikas jautājumos, Kerijs uzsvēra, ka ASV nepieļaus kodolieroču nonākšanu Irānas rokās, un solīja stiprināt attiecības ar Ķīnu, kā arī deva mājienu, ka viņam ir jaunas idejas Tuvo Austrumu miera procesa atdzīvināšanai.

Kerijs arī raksturoja sevi kā kaismīgu aizstāvi cīņai pret globālās sasilšanas radītajiem izaicinājumiem, aicināja ASV pastiprināt savu klātbūtni Āfrikā un pauda pārliecību, ka Savienotajām Valstīm ir ar jaunu sparu jāiesaistās cīņā pret narkotiku kontrabandu Latīņamerikā.

Līdzšinējā ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone neturpinās darbu valsts sekretāres amatā prezidenta Baraka Obamas otrajā prezidentūras pilnvaru termiņā. Iepriekš kā ticamākais Klintones pēctecis valsts sekretāra amatā tika minēta ASV vēstniece ANO Sūzana Raisa, bet pēc 11. septembra uzbrukuma ASV konsulātam Bengāzī viņa lūdza Obamu neizraudzīties viņu šim amatam. Decembrī prezidents valsts sekretāra amatam nominēja Keriju.

LA.lv