×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
26. aprīlis, 2016
Drukāt

Keris aicināts uz Drošības policiju (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) valdes priekšsēdētājs Valdis Keris.

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) līderis Valdis Keris otrdienas pēcpusdienā aicināts uz Drošības policiju.

“Pēc pusstundas man jābūt Drošības policijā. Esmu nepatīkami pārsteigts, jo neko antikonstitucionālu arodbiedrības nedara, bet, kad jāiet, jāiet,” viņš sacīja.

Iemesls esot svētdien paredzētā protesta akcija, “bet teiktu, ka tiesības uz to ir Satversmē garantētas”. “Laikam virzāmies uz totalitāru valsti,” viņš piebilda. Keris uzsver, ka konstitūcijā garantētās tiesības tiks realizētas.

Arodbiedrības vadītājs aģentūrai BNS pastāstīja, ka iztaujāts par gaidāmo pasākumu, iespējamām provokācijām. “Tā drusku spiediena sajūta ir, jo vienmēr pirms pasākumiem tie tiek saskaņoti Rīgas domē, kur piedalās arī visi ieinteresētie dienesti. Tas, ka tas jādara individuālā kārtā, ko lai saka… tas bija nepatīkams pārsteigums, tā tomēr nav ikdienišķā procedūra,” viņš sacīja pēc sarunas Drošības policijā.

Keris atklāja, ka saruna ar Drošības policiju notikusi arī pirms akcijas pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas pērn, ko viņš saistījis ar drošības apsvērumiem Latvijas prezidentūras ES Padomē dēļ. “Ja tas notiek atkārtoti, tad rodas jautājums, vai mūsu rīcība, kas atbilst sapulču un izteikšanās brīvībai, vai tas ir kaut kas tāds, par ko būtu īpaši jāizsauc,” viņš sprieda.

Drošības policija patlaban no komentāriem atturas.

Jau ziņots, ka iepriekš arodbiedrība un vēl citas mediķu organizācijas neatbalstīja valdības rīcības plānu, jo tajā nav paredzēts finansējuma pieaugums nozarei. LVSADA tuvākajā laikā sasauks padomes sēdi, lai pārrunātu neuzticības izteikšanu premjeram Mārim Kučinskim (ZZS). Tas, visticamāk, notiks pēc 1.maijā plānotās tautas sapulces.

1.maijā Doma laukumā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība rīko akciju – tautas sapulci “Par cienīgu darbu, veselību un izglītību Latvijā”. Prognozēts, ka tajā piedalīsies tūkstotis cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Keris sava vecuma dēļ aizmirsis, ka organizēt pasākumus un prasīt no valsts naudu, kura valstī jau sen sadalīta, maigi izsakoties nav korekti un nav īstais laiks. To vajadzēja darīt dialoga veidā budžeta apspriešanas un pieņemšanas laikā. Tad, cik atceros, viņam tiekoties ar veselības ministru pretenziju nebija. Jā, arī šādā veidā var graut valsts drošību, piesedzoties ar demokrātiju un pulcēšanās brīvību.

Draugiem Facebook Twitter Google+