×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. marts, 2012
Drukāt

Keris: ja nepaaugstinās mediķu algas, izirs veselības aprūpes sistēma

keris

Jo ilgāk valdība ignorēs jau vairākus gadus izteiktās prasības paaugstināt mediķu algas, jo vairāk izirs veselības aprūpes sistēma Latvijā un šeit nepaliks labu profesionāļu, uzskata Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris (attēlā).

Keris aģentūrai LETA sacīja, ka mediķi jau 2005. un 2006.gadā izstrādājuši un iesnieguši valdībai “pamatotas prasības” palielināt nozarē strādājošo algas. Kopš tā laika visu laiku tiek runāts par nepieciešamību palielināt mediķu algas, kas ir pamatota ar aprēķiniem un balstās uz labas prakses piemēriem citās valstīs un statistikas datiem par Eiropas valstīm.

Taujāts, vai mediķi neplāno rīkoties līdzīgi kā skolotāji, iesniedzot vienotu prasību palielināt algas, Keris atbildēja, ka šādi priekšlikumi no nozares pārstāvjiem izteikti jau vairākkārt, turklāt arī valdības deklarācijā bija teikts, ka tiks nodrošināta cilvēkresursu attīstības programma medicīnā, veicinot speciālistu palikšanu Latvijā. Jautājums ir par to, kad valdība īstenos šīs prasības, piebilda Keris.

Tāpat viņš norādīja, ka mediķiem nav tādu instrumentu situācijas ietekmēšanai, kas ir, piemēram, skolotājiem, jo streikot veselības aprūpes darbinieki nevar. LVSADA vadītājs norādīja, ka mediķi savu nostāju šajā jautājumā pauž, gan iesniedzot pamatotus priekšlikumus, gan arī aizbraucot uz ārzemēm.

Patlaban Latvijā visi pievērš uzmanību tam, ka ir augsta māšu un zīdaiņu mirstība, tiek izstrādāti arī plāni problēmas risināšanai, taču netiek ņemts vērā, ka par šo situāciju jau iepriekš tika runāts, turklāt Pasaules veselības organizācijas pētījumi liecina, ka bērna un mātes izredzes izdzīvot ir tieši proporcionālas ārstniecības personu skaitam, norādīja Keris. Tāpēc nepieciešams nodrošināt pietiekamus cilvēkresursus veselības aprūpes nozarē, kas nav iespējams bez pienācīga finansējuma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+