Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Juris Lorencs

Ķermeņa paralīze, nespēja elpot… Aicina aizdomāties pirms lēciena 0

Latvijā 90% gadījumu smagas traumas ūdenī gūst jauni vīrieši, izrādoties apkārtējiem, aģentūrai LETA pauda Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 382
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 30
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Pēc viņas paustā, šādas rīcības sekas mēdz būt ķermeņa paralīze, nespēja elpot, nespēja paēst, nespēja apģērbties un parunāt, kā arī seksuālā disfunkcija.

Lai aktualizētu tēmu un aicinātu cilvēkus aizdomāties pirms lēciena, Veselības ministrija un SPKC sāk sabiedrības informēšanas kampaņu “Pārgalvis= Bezgalvis”. Kampaņa iecerēta jauniešu mugurkaula un galvas traumu novēršanai, kas rodas, pārgalvīgi lecot ūdenī uz galvas, kā arī aktīvās atpūtas un sportisko aktivitāšu laikā neizmantojot atbilstošu aizsargekipējumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kampaņas atklāšana notiks ceturtdien, 28.jūnijā, plkst.13.30 Ķīpsalas pludmales kafejnīcā “Pludmale”, Balasta dambī 12. Pasākumā piedalīsies veselības ministre Anda Čakša (ZZS), SPKC Veselības veicināšanas departamenta direktore Ilze Straume, mugurkaula ķirurgs Artis Gulbis un Guntars Skrabis, kurš guva smagu traumu pēc lēciena ūdenī.

Kā norāda Arāja, pasākuma laikā plānots iepazīstināt ar kampaņas mērķi un galvenajām aktivitātēm, kampaņas informatīvajiem materiāliem, kas notiek ar cilvēka mugurkaulu, ar galvu ietriecoties šķērslī, kā arī Skrabis dalīsies pieredzes stāstā par notikušo pēc smagās traumas gūšanas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.