Sports
Hokejs

KHL padome apstiprina Ķīnas kluba Pekinas “Krasnaja zvezda Kuņluņ” dalību nākamās sezonas čempionātā 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) direktoru padome apstiprinājusi Ķīnas kluba “Krasnaja zvezda Kuņļuņ” no Pekinas dalību nākamās sezonas čempionātā.

Līdz ar to nākamajā sezonā KHL būs par vienu komandu vairāk un čempionātā startēs 29 klubi, ja vien kāda komanda līdz augusta beigās gaidāmās sezonas sākumam neizstāsies no dalībnieku saraksta, kas ņemot vērā nestabilo finansiālo situāciju arī netiek izslēgts.

KHL ziņo, ka galīgais lēmums par nākamās sezonas dalībnieku skaitu tiks pieņemts 30.jūnijā.

To, ka Ķīnas klubs varētu iekļauties KHL čempionātā, tika ziņots jau martā, kad tika parakstīts nodomu protokols par Pekinas vienības pievienošanos līgai. No jaunizveidotās komandas, kurā, kā tiek vēstīts, lielākā daļa tomēr būs krievu hokejisti, tika gaidītas finansiālās garantijas, kuras ir saņemtas, tāpēc “sarkanā zvaigzne” kļuvusi par pilntiesīgu līgas dalībnieci.

Sagaidāms, ka šis klubs spēlēs arēnā ar 18 000 skatītāju vietu, kur pašlaik mačus aizvada basketbola komanda. Finansējums būšot gan no Krievijas, gan Ķīnas puses.

Kā zināms, 2022.gada Ziemas olimpisko spēļu mājvieta būs tieši Ķīnas galvaspilsēta Pekina. Līdz ar to Ķīnai ir tiesības piedalīties arī olimpiskajā hokeja turnīrā.

Aizvadītajā sezonā KHL spēlēja 28 komandas. Bez Krievijas klubiem turnīrā piedalījās arī pa komandai no Latvijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Somijas, Slovākijas un Horvātijas.

Rīgas “Dinamo” KHL ir aizvadījusi visas astoņas sezonas. Tiesa, iepriekš krievu medijos tika izplatīta informācija, ka “Dinamo” naudas trūkuma dēļ nākamajā sezonā KHL varētu nespēlēt.

LA.lv