KHL sezona sākas ar Znaroka un Vītoliņa trenētās “Dinamo” uzvaru 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) jaunās sezonas atklāšanas mačā Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā līgas čempionvienība Maskavas “Dinamo” ar 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā savā laukumā pieveica Latvijas aizsarga Georgija Pujaca pārstāvēto Omskas “Avangard” komandu.

Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Līdz ar to “Dinamo” komanda izcīnīja “Lokomotiv” kausu. Atklāšanas spēle šādi tika nosaukta, jo pērn tieši tās laikā izskanēja informācija par traģisko aviokatastrofu, kurā gāja bojā visa Jaroslavļas “Lokomotiv” komanda.

Šajā mačā pirmā vadībā izvirzījās “Avangard” komanda, kad astotajā minūtē precīzi meta Antons Kurjanovs. Savukārt otrās trešdaļas 17.minūtē Deniss Kokarevs panāca izlīdzinājumu 1:1.Vēl reizi abas komandas ar vārtu guvumiem apmainījās trešajā trešdaļā – devītajā minūtē Mihails Aņisins vadību ieguva Znaroka un Vītoliņa trenētajai komandai, tomēr vēl pēc piecām minūtēm Tomašs Zaborskis panāca 2:2.

Vairs vārti netika gūti ne pamatlaikā, ne arī pagarinājumā, tāpēc uzvarētāju nācās noskaidrot “bullīšos”, kuros “Dinamo” uzvarēja ar 2:1, savus metienus nerealizējot “Avangard” spēlētājiem Dmitrijam Sjominam un Zaborskim.

Pujacs šajā mačā laukumā pavadīja 21 minūti un piecas sekundes, kas bija ceturtais lielākais laiks komandā, veicot trīs metienus pa pretinieku vārtiem.

KHL jauno sezonu atklāja pasaules hokeja leģendas Veins Greckis, Marks Mesjē un Fils Espozito. Atklāšanas ceremonijā piedalījās Kanādas un Krievijas hokeja izlašu supersērijas zvaigznes pagājušā gadsimta septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados – Esposito, Greckis, Vladislavs Tretjaks, Aleksandrs Maļcevs, Aleksandrs Jakuševs, Vladimirs Petrovs, Boriss Mihailovs un Vladimirs Lutčenko.

Savukārt simboliskajā ripas iemetienā pirms cīņas sākuma piedalījās Espozito, Maļcevs un Jakuševs, kuri piedalījās pirmajā slavenajā Krievijas un Kanādas supersērijā, kas risinājās tieši pirms 40 gadiem.

Jaunajā KHL sezonā līga uzņem trīs jaunas komandas – Prāgas “Lev” (Čehija), Bratislavas “Slovan” (Slovākija) un Doņeckas “Donbass” (Ukraina). Tāpat dalību čempionātā atsāk pagājušās sezonas ievadā traģisko aviokatastrofu piedzīvojusī Jaroslavļas “Lokomotiv” komanda. Līdz ar to šajā sezonā KHL čempionātā sacentīsies 26 komandas – 14 komandas Rietumu konferencē un 12 vienības Austrumu konferencē. Pagājušo sezonu KHL noslēdza ar 23 vienību pārstāvniecību. Regulārajā čempionātā katra komanda ar katru tiksies divas reizes, bet ar vienu vienību – četras reizes. Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 52 mačiem – pa 26 spēlēm savā laukumā un izbraukumā. Regulārais čempionāts noslēgsies 2013.gada 7.februārī, bet Gagarina kausa izcīņas finālsērijas septītais mačs, ja tāds būs nepieciešams, risināsies 19.aprīlī.

Jau vēstīts, ka aizvadītās sezonas KHL Gagarina kausa izcīņas finālsērijā Maskavas “Dinamo” ar 4-3 uzvarēja “Avangard”, pirmo reizi izcīnot Gagarina kausu.

Rīgas “Dinamo” pirmo jaunās sezonas spēli aizvadīs ceturtdienas vakarā Prāgā pret “Lev” komandu.