×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. novembris, 2013
Drukāt

KHL tomēr soda Rīgas “Dinamo” par ugunskrusta izmantošanu (Video) (5)

Agris SemēvicsAgris Semēvics

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” par plaši apspriesto gadījumu ar tautiskā simbola izmantošanu pirmsspēles uzvedumā no līgas vadības saņēmis soda naudu viena miljona rubļu (15 800 latu) apmērā, pavēstījusi līga.

“Dinamo” 17.novembra spēlē sveica līdzjutējus tobrīd gaidāmajos 18.novembra svētkos, pirms mača uz ledus uzvedot inscenējumu ar latviešu nacionālo simbolu izmantošanu. Uzveduma noslēgumā uz ledus dejotāji ar lieliem Latvijas karogiem centās izveidot ugunskrustu, taču tā atveide Krievijas medijos radīja lielu neizpratni. Izmantotais simbols daudzviet tika raksturots kā svastika, taču līgas vadība vēlāk veiktajā izmeklēšanā nekādus pārkāpumus nekonstatēja, uzsverot, ka uzvedumā redzētajam simbolam ar to nav saistības.

Tagad līgas vadība veikusi papildu analīzi un tomēr konstatējusi noteiktu regulu neievērošanu.

“Jebkuru vizuālu formu izmantošana, kas demonstrē nacistiskās zīmes un simbolus vai tādiem līdzinās, no KHL klubu un līdzjutēju puses ir nepieļaujama. Sakarā ar rupju KHL tehniskā reglamenta pārkāpumu, kā arī cieņas izrādīšanas principu neievērošanu Rīgas “Dinamo” komandai tiek piešķirts naudas sods,” teikts KHL paziņojumā. “Klubs ir brīdināts par sankcijām šādas situācijas atkārtošanās gadījumā, kas var beigties ar komandas izslēgšanu no līgas.”

“Līdztekus tam KHL paziņo, ka jebkādu provokāciju gadījumā pret Rīgas “Dinamo”, komandas pārstāvjiem, līdzjutējiem un valsti, kuru šis klubs pārstāv, līga pret vainīgajiem piemēros bargas sankcijas,” piebilsts paziņojumā.

Līga piebildusi, ka konflikta situāciju radījis konkrētu kluba darbinieku tālredzības trūkums.

“Līga aicina klubus un līdzjutējus būt daudz uzmanīgākiem un atbildīgākiem, neaprobežojoties tikai ar nacionālajām interesēm,” teikts paziņojumā.

Ugunskrusts vairākām tautām vēsturiski apzīmē sauli, gaismu, saules ceļu un aizsardzību. Pa kreisi rotējošs ugunskrusts tiek plaši izmantots nacistiskajā propagandā, tāpēc bieži jebkurš ugunskrusts tiek kļūdaini uztverts kā nacismu slavējošs simbols.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Vai mūsu Ārlietu ministrijai te nav nekas darāms?

  2. Tad jau drīzāk vajadzētu sodīt SKA un CSKA par sarkanās zvaigznes izmantošanu formas tērpā – jo tā tomēr ir totalitāra režīma represijas un spīdzināšanas veikušu spēku simbols.

  3. Kas devis KHL tiesības norādīt kā mums jāsvin savi svētki? Tā ir brutāla iejaukšanās valsts iekšējās lietās, bet ĀM klusē. Citi valdošie arī neko neredz un nedird. Tagad nu būs iespēja Savickim, Ulmanim, Kalvītim un citiem sporta pasaules dižmaņiem grēku nožēlā dziļi klanīties KHL priekšā un ar glaimojošu smaidu pasniegt piespriesto soda naudiņu. Lai dzīvo vienotā un nedalāmā tautu draudzība!

  4. .. pateica -ka svastika tad značit svastika!!! un nekādi uguns un ūdens krusti te nepastāv……
    Ir tikai viens krusts- tas kuram apakšējais, liekais šķērslis bija piesists ar vienu naglu, un kad tur uzlaisdās vārna, tad apakšējais šķērslis palika šķibs……. tas esot pareizais krusts!!!!Tā runāja ..!!!

  5. “Dinamo” vadībai ar Savicki priekšgalā tagad ir visas iespējas izpausties un pateikt ka no nacisma zīmēm tur nav ne nekā.Bet gan jau Savickim ir bail kaut ko teikt citādi gāzīti piegriezīs 😀

Draugiem Facebook Twitter Google+