Sports
Hokejs

KHL zvaigzne un tituliem bagātākais spēlētājs pieķerts dopinga lietošanā 1

Sputnik/Scanpix

Kazaņas “AK Bars” uzbrucējam Denisam Zaripovam pozitīvas izrādījušās pagājušajā sezonā, kurā viņš pārstāvēja Magņitogorskas “Metallurg”komandu, nodotās dopinga analīzes.

Pēc B proves atvēršanas un apstiprināšanas KHL vadība piešķīrusi spēlētājam divu gadu diskvalifikāciju līdz 2019. gada 22. maijam.
36 gadus vecajam spēlētājam tas faktiski nozīmē karjeras beigas.

Tāpat aizliegto vielu lietošanā pieķerti Vladivostokas “Admiral” hokejists Andrejs Koņevs un nu jau bijušās KHL komandas Zagrebas “Medveščak” aizsargs Dereks Smits.

Saistītie raksti

KHL paziņojumā teikts, ka dopinga analīzes veiktas sadarbībā ar IIHF un antidopinga aģentūru WDA. Zaripova analīzēs bijusi stimulatoru , diurētiķu un maskējošo preparātu klātbūtne.

Zaripovs ir viena no lielākajām KHL zvaigznēm un vienīgais spēlētājs, kuram četras reizes izdevies izcīnīt Gagarina kausu – 2009. un 2010. gadā ar Kazaņas “AK Bars”; 2014. un 2016. gadā ar “Metallurg”. Šīs vasaras lēmums atgriezties no Magņitogorskas uz Kazauā bija viens no vasaras galvenajiem notikumiem.
Pagājušajā sezonā Zaripovs regulārajā sezonā sakrāja 45 (16+29) punktus, izslēgšanas spēlēs – 22 (15+7).
Čeļabinskas hokeja audzēknis karjeras laikā Krievijas izlasi pārstāvējis septiņos pasaules čempionātos un vienās olimpiskajās spēlēs.

LA.lv