Sports
Ziemas sports

Ķibermaņa četrinieks ar teicamu otro braucienu izcīna piekto vietu Sanktmoricā 16

foto: AP/LETA

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa vadītais četrinieks svētdien ar teicamu otro braucienu izcīnīja piekto vietu Šveices trasē Sanktmoricā notikušajā Pasaules kausa (PK) sezonas priekšpēdējā, septītajā, posmā, kamēr Oskara Melbārža pilotētā ekipāža ieņēma devīto vietu.

Par sacensību uzvarētāju kļuva vācieša Johannesa Lohnera pilotētais kvartets, kurš divu braucienu summā finišēja pēc divām minūtēm un 8,42 sekundēm, par 0,14 sekundēm pārspējot savu tautieti Frančesko Frīdrihu. Tikmēr trešais palika kanādietis Kristofers Springs, kurš uzvarētājiem zaudēja 0,53 sekundes.

Savukārt Ķibermanis, kurš startēja ar stūmējiem Jāni Jansonu, Intaru Dambi un Matīsu Mikni, divu braucienu summā Lohneram zaudēja 0,65 sekundes, bet Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu bija vēl 0,29 sekundes lēnāks.

Zīmīgi, ka pirmo reizi šajā sezonā Melbārža četriniekā startēja Vilkaste, kurš iepriekš atguvās no savainojuma.

Ķibermaņa kvartets aizvadīja teicamu otro braucienu, kurā uzrādīja trešo labāko laiku, kas ļāva summā pakāpties trīs vietas augstāk. Jāpiebilst, ka arī Melbārdis, kurš otrajā braucienā bija septītais, savu pozīciju uzlaboja par trim pozīcijām.

Pirmajā braucienā sākotnēji pirmajā trijniekā bija tikai Vācijas ekipāžas, bet tad diskvalifikāciju saņēma trešās vietas īpašnieks Niko Valters. Pirmo vietu pēc pirmā brauciena ieņēma Lohners, kurš par 0,15 sekundēm apsteidza Frīdrihu.

Savukārt trešais pēc Valtera diskvalifikācijas bija Springs.

Zīmīgi, ka Valters jau pagājušajā nedēļā notikušajā Pasaules kausa posmā divniekos saņēma diskvalifikāciju par materiāla pārkāpumu, lai gan sākotnēji bija ticis pie bronzas.

Ķibermanis pēc pirmā brauciena no pirmās vietas atpalika par 0,47 sekundēm, bet Melbārdi no Lohnera šķīra 0,60 sekundes.

Pērn četrinieku sacensības Sanktmoricā latviešu sportistiem bija ļoti sekmīgas, jo izdevās tikt pie dubultuzvaras – pirmais bija Ķibermanis, kamēr otro vietu izcīnīja Melbārdis.

Tā Ķibermanim pagaidām ir pirmā un vienīgā uzvara Pasaules kausa sacensībās.

Kā vēstīts, divniekos sestdien Ķibermanis bija sestais, Uģis Žaļims palika 11., bet Melbārdis – 13.pozīcijā.

Četriniekos no Latvijas pilotiem šosezon labāko rezultātu sasniedzis tieši Ķibermanis, kurš pirms nedēļas sarežģītajā Altenbergā izcīnīja trešo vietu, kamēr Melbārdis šosezon divreiz bijis ceturtais.

Šis Pasaules kausa posms bija noslēdzošais cīņa par olimpiskajām ceļazīmēm. Šī gada Phjončhanas olimpisko spēļu atlases noteikumi paredz, ka divniekos un četriniekos ar trim ekipāžām Olimpiādē piedalīsies pa trim labākajām nācijām. Abās disciplīnās Latvijai šī iespēja gan ies secen, jo Dienvidkorejā varēs startēt ar diviem divniekiem un četriniekiem.

LA.lv