Sports
Ziemas sports

Ķibermanim/Miknim goda pjedestāls arī Īglsā0


Oskars Ķibermanis (no labās) un Matīss Miknis Īglsas trasē.
Oskars Ķibermanis (no labās) un Matīss Miknis Īglsas trasē.
Foto: AP/SCANPIX/LETA

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa un stūmēja Matīsa Mikņa divnieku ekipāža sestdien Īglsā, Austrijā, izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa piektā posma sacensībās, nostiprinot otro pozīciju sezonas kopvērtējumā.

Uzvaru posmā svinēja olimpiskais čempions Frančesko Frīdrihs no Vācijas, kurš bija ātrākais abos braucienos, summā finišējot pēc minūtes un 42,85 sekundēm.

Otrais bija vēl viens vācietis Johanness Lohners, kurš Frīdriham divu braucienu summā zaudēja 0,15 sekundes, bet Ķibermanis no uzvarētāja atpalika 0,34 sekundes.

Ķibermanim abos braucienos bija trešais ātrākais laiks aiz Frīdriha un Lohnera.

Tikmēr jaunais pilots Ralfs Bērziņš kopā ar Dāvi Spriņģi ieņēma 16.vietu, Frīdriham zaudējot 1,24 sekundes. Braucienos viņam bija 19. un 13. ātrākais laiks.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis pēc uzvarām visās četrās sacensībās ar maksimāli iespējamiem 1125 punktiem ir Frīdrihs, kamēr Ķibermanis ar 1004 punktiem ir otrais, bet pirmo trijnieku ar 792 punktiem noslēdz krievs Maksims Andrijanovs, kurš sestdien ieņēma vien 17.vietu.

Savukārt debitants Bērziņš ar 576 punktiem ir 11.vietā, turklāt iepriekšējo posmu viņš izlaida, lai startētu Eiropas U-23 čempionātā.

Saistītie raksti

Ķibermanis sezonas pirmajās divās sacensībās, kas notika Siguldā, divreiz bija otrais aiz olimpiskā čempiona Frančesko Frīdriha, bet pēc tam Altenbergā un Kēngiszē latvietis ieņēma attiecīgi trešo un piekto vietu.

Kontinenta meistarsacīkstēs Ķibermanis pagājušajā nedēļā divniekos bija ceturtais, kamēr četriniekos viņam tika sudrabs.

Savukārt Bērziņa kontā šosezon iepriekš bijušas divas septītās un viena desmitā vieta.

LA.lv