×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. decembris, 2016
Drukāt

Kibernoziedznieki mēģinājuši iegūt kontroli pār kāda uzņēmuma kapitāldaļām (1)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Ilustratīvs foto

No 21.novembra līdz 22.novembrim pret kāda Latvijas uzņēmuma datortīklu tika veikts apjomīgs izkliedētās pakalpojumatteices uzbrukums jeb DDoS, kurš tika ierobežots, atslēdzot interneta pakalpojumu sniedzēja tīklu no ārzemju interneta, teikts informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” pārskatā par drošības incidentiem Latvijā.

Uzbrukuma organizatori sazinājušies ar uzņēmuma vadību un izteikuši vēlmi iegūt kontroli pār uzņēmuma daļām, bet uzņēmums atteicās ar kibernoziedzniekiem komunicēt. Atkārtoti DDoS uzbrukumi uzņēmumam nesekoja.

Tikmēr kādas mājaslapas uzturētāji savā “Facebook” kontā saņēmuši vēstuli, kurā pieprasīti 400 ASV dolāri (373 eiro), par kuru nesamaksāšanu draudēts dzēst viņu mājas lapu. Nesaņemot prasīto summu, uzbrucēji lapu tiešām izdzēsuši, bet tā vēlāk tika atjaunota no rezerves kopijām un uzlabota to uzturošā servera drošība. Dati par šo izspiešanas mēģinājumu nodoti policijai.

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija “Cert.lv” ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un “.lv” domēna vārdu zonā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. backup backup backup lol

Draugiem Facebook Twitter Google+