Mobilā versija
+4.1°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
23. augusts, 2016
Drukāt

Kibernoziedznieki uzbrukumā valsts iestādei nosūta viltus uzaicinājumu uz konferenci ASV

Foto - LETAFoto - LETA

Kāda valsts iestāde piedzīvojusi mērķētu kiberuzbrukumu, kas tika noformēts kā neīsts aicinājums uz konferenci ASV, teikts informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” pārskatā par nedēļas drošības incidentiem.

Lai arī uzbrucēji mēģinājuši e-pasta vēstuli noformēt tā, lai tas izskatītos kā Starptautiskās cilvēktiesību organizācijas sūtīts ielūgums uz konferenci Orlando, ASV, iesaistītie tehniskie resursi noteica, ka izsūtītājiem nav nekādas saistības ar šo organizāciju. Rezultātā uzbrukums tika apturēts.

Krāpnieku sagatavotas e-pasta vēstules saņēmuši arī vairāku finanšu institūciju darbinieki.
E-pasta vēstules sūtītas ar mērķi izkrāpt lietotāja datus, ievilinot saņēmēju apmeklēt interneta vietni, kas noformēta līdzīgi leģitīma pasta pakalpojumu sniedzēja vietnei.

Uzbrukums bija nesekmīgs, un šajā krāpšanas shēmā upuru nav. Zināms, ka kaitīgo vietni krāpnieki izvietoja uz uzlauzta tīmekļa serveru pakalpojumu sniedzēja servera Čehijā, atklāj “Cert.lv” pārstāvji.

IT drošības incidentu novēršanas institūcija “Cert.lv” ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu IT drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un “.lv” domēna vārdu zonā.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+