Ekonomika
Tehnoloģijas

Kibertelpā apdraudēto Latvijas IP adrešu skaits novembrī pārsniedzis 75 tūkstošus0

Foto: EPA/LETA

Latvijā novembrī reģistrētas 75 466 unikālas IP adreses, kas bija pakļautas kādam kibertelpas apdraudējumam, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” publicētā kibertelpas reģistrēto incidentu statistika.

Apkoptie dati atklāj, ka unikālajām IP adresēm visbiežāk reģistrētas konfigurācijas nepilnības, kuru skaits sasniedza 50 700 gadījumu. Kā ļaundabīgie kodi reģistrēti 5604, bet 17 915 bija citi apdraudējuma gadījumi.

Vienlaikus 11 incidenti reģistrēti kompromitētām iekārtām, bet neviens gadījums nav reģistrēts pakalpojumu pieejamībai.

Savukārt ļaunatūras izplatībā visbiežāk reģistrēta “Botnet” ļaundabīgā koda grupa, kurai reģistrēti 2925 gadījumi, kamēr 840 gadījumi bija “Conficker” un 511 gadījumi bija “Pykspa” ļaundabīgā koda grupa.

Lai sniegtu pilnvērtīgāku Latvijas kibertelpas pārskatu un nodrošinātu datu starptautisku salīdzināmību, no 2017.gada 1.janvāra incidentu uzskaitei “Cert.lv” izmanto starptautiski lietotu incidentu taksonomiju.

Saistītie raksti

Statistikā visi reģistrētie un apstrādātie incidenti tiek uzskaitīti vienkopus, sadalot tos pa apdraudējumu veidiem, piemēram, ļaunatūra, ielaušanās, krāpšana, kā arī pa infekciju, piemēram, “Conficker”, “Zeus”, “Mirai”, un ievainojamību, piemēram, “Opendns”, “Openrdp” tipiem.

“Cert.lv” ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un “.lv” domēna vārdu zonā.

LA.lv