×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

Kijevā atklāta mākslinieces Agneses Bules izstāde

Foto: Ārlietu ministrijaFoto: Ārlietu ministrija

19. novembrī par godu Latvijas Republikas Proklamēšanas 96. gadadienai ziņu aģentūras “Ukrinform” telpās Latvijas vēstniece Ukrainā Argita Daudze atklāja latviešu mākslinieces Agneses Bules izstādi “Latviešu sapņi un mīti par latviešiem”, vēsta Ārlietu ministrija.

Izstādes atklāšanā piedalījās arī pati māksliniece A. Bule un īpaši šim notikumam izveidojusi divus mākslas darbus “Mūžam zied Ukrainas meži”, kuru vēstniece A. Daudze uzdāvināja diplomātiskā korpusa vecākajam, Baltkrievijas vēstniekam Ukrainā Volodimiram Veličko un Ukrainas Ārlietu ministrijas Eiropas departamenta direktoram Aleksandram Aleksandrovičam.

Visiem izstādes apmeklētājiem māksliniece bija sagatavojusi suvenīrus no “Latviešu sapņa” un noorganizējusi priekšnesumu ar zīlēšanu, atklājot katra klātesoša īsto sapni.

Ar savu klātbūtni pasākumu pagodināja Ukrainas valdības amatpersonas, pašvaldību un citu institūciju pārstāvji, Ukrainā akreditētais ārvalstu diplomātiskais korpuss, tai skaitā starptautisko organizāciju pārstāvji, kā arī inteliģences pārstāvji, žurnālisti, sadarbības partneri un Ukrainā dzīvojošie latvieši.

“Latviešu sapnis” ir mākslinieces A. Bules 1999. gadā aizsāktais mākslas un sociālais projekts. Tas ir mākslinieka domu un mākslas iespēju klejojums latviešu mītu, vēstures, poētikas, kā arī identitātes pasaulē. Izstādē ar labsirdīga humora izjūtu māksliniece aplūko latviešu tautas izcelšanās, attīstības, esamības un ikdienas eksistences tēmas. Latviešu pasaules robežas ir radoši paplašinātas. To nodrošina sapnis, kura formā un ietvarā latviskā pasaule, kā arī latvieša tēls atrod savu jauno veidolu. Ar sapņa brīvības palīdzību māksliniece vienlaikus skatās pagātnē, tagadnē un nākotnē.

Izstādes viesiem bija iespēja arī uzzināt vairāk par Rīgu – Eiropas kultūras galvaspilsētu, noskatīties video klipus un saņemt informatīvos materiālus par Latviju.

Izstādi finansē Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, lai pievērstu sabiedrības uzmanību un nodrošinātu publicitāti starptautiskajos medijos par Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu, vienlaikus parādot Latviju kā valsti ar daudzveidīgu un interesantu kultūras dzīvi un aicinot apmeklēt Latvijas galvaspilsētu.

Izstādi, kura organizēta sadarbībā ar nodibinājumu “Rīga 2014”, līdz 10. decembrim varēs apskatīt ziņu aģentūras “Ukrinform” telpās Kijevā B. Hmeļņicka ielā 8/16.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+